Przeskocz do treści

Kwiatkowski: “To absurd karać za skręta”

ktakzs Już w kwietniu trafi do Sejmu nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. – Kładziemy nacisk na leczenie, a nie karanie – mówi w Radiu TOK FM minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Do parlamentu trafi projekt rządowej nowelizacji ustawy o zapobieganiu narkomanii. Kładziemy nacisk na leczenie, a nie na karanie – zapowiedział Krzysztof Kwiatkowski. Odniósł się w ten sposób do dyskusji, która wybuchła po tym, jak Czechy wprowadziły depenalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków. Kwiatkowski twierdzi, że teraz państwo nie będzie zależało na ściganiu osób posiadających i zażywających narkotyki, ale na ich leczeniu. – Karanie osoby, którą złapano z przysłowiowym skrętem jest absurdalne – mówi. – Państwo takiej osobie może pomóc, żeby ją uleczyć – mówi. Zapowiedział również, że ustawa powinna w kwietniu trafić do Sejmu, a że od 31 marca nie będzie już prokuratorem generalnym, to, jak zapowiedział, będzie miał więcej czasu, żeby nad nią dokładnie popracować. gazeta.pl

Sedzia_z_Kanady_umorzyl_414_marihuany_3894

Już w kwietniu trafi do Sejmu nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. – Kładziemy nacisk na leczenie, a nie karanie – mówi w Radiu TOK FM minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

- Do parlamentu trafi projekt rządowej nowelizacji ustawy o zapobieganiu narkomanii. Kładziemy nacisk na leczenie, a nie na karanie – zapowiedział Krzysztof Kwiatkowski. Odniósł się w ten sposób do dyskusji, która wybuchła po tym, jak Czechy wprowadziły depenalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków.

Kwiatkowski twierdzi, że teraz państwo nie będzie zależało na ściganiu osób posiadających i zażywających narkotyki, ale na ich leczeniu. – Karanie osoby, którą złapano z przysłowiowym skrętem jest absurdalne – mówi. – Państwo takiej osobie może pomóc, żeby ją uleczyć – mówi.

Zapowiedział również, że ustawa powinna w kwietniu trafić do Sejmu, a że od 31 marca nie będzie już prokuratorem generalnym, to, jak zapowiedział, będzie miał więcej czasu, żeby nad nią dokładnie popracować.

gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.