Przeskocz do treści

Marihuana do celów medycznych w USA?

Medyczna Marihuana

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy potwierdziła, że nie będzie kontynuować polityki poprzedniego prezydenta George'a Busha w zakresie ścigania posiadaczy i konsumentów marihuany, zażywających ją do celów medycznych.

Jak oświadczyło w poniedziałek Ministerstwo Sprawiedliwości, agenci federalni nie będą poświęcać czasu i środków na aresztowania posiadaczy marihuany i konfiskowanie jej w 14 stanach USA, które zezwoliły na używanie tego narkotyku w celach medycznych (głównie do uśmierzania bólu).

Nowe wytyczne resortu sprawiedliwości oznaczają odejście od polityki republikańskiej administracji Busha, która groziła ściganiem używania "trawki" do celów medycznych nawet w stanach, gdzie wykorzystanie jej dla tych potrzeb zalegalizowano.

Ministerstwo zaznaczyło jednak, że władze będą ścigać handlarzy i posiadaczy marihuany, którzy używają jej do innych celów.

studentnews.pl

3 thoughts on “Marihuana do celów medycznych w USA?

  1. memo

    Miejmy nadzieje że jak u nas zmieni się prezydent to zacznie również zmieniać politykę odnośnie naszej MJ.

    Odpowiedz
  2. Smolik

    W końcu świat ruszył do przodu, miejmy nadzieje,że używanie Marihuany do celów leczniczych nie zakończy się tylko w Stanach Zjednoczonych. Moim zdaniem inne głowy państw powinny przemyśleć co takiego może dać zalegalizowanie tzw trawki do celów medycznych, może to być ogromny krok w medycynie, a przede wszystkim ukojenie dla ludzi chorujących. Warto by było zainwestować w tak nowoczesny sposób leczenia najgroźniejszych chorób, nie wystarczy faszerowanie ludzi najróżniejszymi,często nie skutecznymi środkami leczniczymi typu tabletki.Składnik który znajduje się w roślinie THC (tetrahydrokannabinol) według naukowców jest dużo bardziej skuteczny w leczeniu nowotworów niż chemoterapia, ponadto THC obniża ciśnienie panujące w gałkach ocznych,dlatego naukowcy badają skuteczność działania Marihuany w leczeniu jaskry,brytyjscy naukowcy z Instytutu Neurologii w Londynie ogłosili,że pomaga ona w leczeniu stwardnienia rozsianego. widać więc że zalegalizowanie tej naturalnej rośliny do celów medycznych pozwoli leczyć najgroźniejsze choroby które od setek lat są najgroźniejszymi chorobami całej ludzkości na kuli ziemskiej. Popieram prezydenta Baracka Obame i jego decyzję w związku z legalnym lekiem na najstraszniejsze choroby, bo tak bym nazwał legalną trawkę do celów medycznych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.