Przeskocz do treści

Policja zamyka niewinnych ludzi. Nie potrafi rozpoznać marihuany

Zawodzi sprzęt. Sądy wsadzają ludzi do aresztów za posiadanie marihuany, którą policjanci wcześniej identyfikują przy użyciu testerów do wykrywania narkotyków. Problem w tym, ze testery wskazują, że legalne konopie włókniste to nielegalna trawka. marihuana_niewinni Ofiarą takiego błędu padli młoda kobieta i 16-latek z Zabrza, w którego domu policjanci znaleźli 6 kilogramów suszących się liści marihuany, które wycenili na 130 tys. złotych. Nastolatek wskazał właścicielkę rzekomej marihuany, która po kilku godzinach została zatrzymana i usłyszała zarzut przetwarzania środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o jej aresztowaniu. Jak się potem okazało, konopie, tyle że włókniste zerwał z pola brat kobiety, który chciał "zrobić na nich drobny szwindel". Jednak funkcjonariusze po przeprowadzeniu testu nie mieli wątpliwości, że to marihuana. Ekspertyza biegłych zlecona przez Prokuraturę Rejonową w Zabrzu potwierdziła, że znaleziony u nastolatka susz to konopie włókniste, z których nie da się zrobić narkotyku. 28-latka wyszła na wolność, a policja postanowiła wysłać więcej próbek do analizy. Sama kobieta już teraz może domagać się odszkodowania za bezpodstawne zatrzymanie i areszt. sfora.pl

Zawodzi sprzęt. Sądy wsadzają ludzi do aresztów za posiadanie marihuany, którą policjanci wcześniej identyfikują przy użyciu testerów do wykrywania narkotyków. Problem w tym, ze testery wskazują, że legalne konopie włókniste to nielegalna trawka.

policja-marihuana-9292

Ofiarą takiego błędu padli młoda kobieta i 16-latek z Zabrza, w którego domu policjanci znaleźli 6 kilogramów suszących się liści marihuany, które wycenili na 130 tys. złotych. Nastolatek wskazał właścicielkę rzekomej marihuany, która po kilku godzinach została zatrzymana i usłyszała zarzut przetwarzania środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o jej aresztowaniu.

Jak się potem okazało, konopie, tyle że włókniste zerwał z pola brat kobiety, który chciał "zrobić na nich drobny szwindel". Jednak funkcjonariusze po przeprowadzeniu testu nie mieli wątpliwości, że to marihuana.

Ekspertyza biegłych zlecona przez Prokuraturę Rejonową w Zabrzu potwierdziła, że znaleziony u nastolatka susz to konopie włókniste, z których nie da się zrobić narkotyku. 28-latka wyszła na wolność, a policja postanowiła wysłać więcej próbek do analizy.

Sama kobieta już teraz może domagać się odszkodowania za bezpodstawne zatrzymanie i areszt.

sfora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.