nasiona marihuany, konopi, sklep

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Aleksander Kwaśniewski i Kora Jackowska o marihuanie

O marihuanie rozmawiają Kora Jackowska i Aleksander Kwaśniewski. Kora: Marihuana to nie narkotyk, uzależnia słabiej niż alkohol czy nikotyna. Kwaśniewski: Uzależnić się można od wszystkiego, od cukru, od pracy, a więc i od marihuany.

Aleksander Kwaśniewski i Kora Jackowska-9390022

Kora: Panie prezydencie, a pamięta pan takie przyjęcie, dawno temu, na którym wszyscy byli przebrani za hipisów?
Aleksander Kwaśniewski: No…
Kora: Na parapetach były porozkładane skręty marihuany. Podeszłam wtedy do pana i zapytałam: ,,Pan nie pali?”.
Aleksander Kwaśniewski: I?
Kora: Odparł pan: ,,Nie palę, ale piję”.
Aleksander Kwaśniewski: No cóż, jeżeli mamy w tej rozmowie wystąpić jako specjaliści, to pewnie tak jest, że pani zna się lepiej na marihuanie, a ja lepiej na alkoholu.
Kora: Panie prezydencie, ja także znam się na alkoholu! Jako dziecko wychowane w sierocińcu, ofiara alkoholu, znam się na nim świetnie. Podobne doświadczenie mają tysiące ludzi w tym kraju, 30 tysięcy Polaków umiera rocznie z powodu choroby alkoholowej.
Aleksander Kwaśniewski: To fakt, skala jest nieporównywanie większa niż w przypadku marihuany.
Kora: W dodatku marihuana znajduje się na ostatnim miejscu wśród szkodliwych substancji. To nie są dane z lewicy czy z prawicy, ale naukowe. Marihuana nie ma takich właściwości uzależniających jak alkohol czy nikotyna. Tymczasem o marihuanie mówi się ,,narkotyk”, a o alkoholu ,,używka”.
Aleksander Kwaśniewski: Zaraz, zaraz, uzależnić się można od wszystkiego, od cukru, od pracy, a więc i od marihuany też.
Kora: Psychicznie tak, ale jak mówią eksperci, nie wywołuje tak zwanego głodu.
Aleksander Kwaśniewski: Nie wprowadzajmy czytelników w błąd: mówimy o substancjach, które są szkodliwe. I alkohol, i marihuana. Zacytuję za słynnym naukowym pismem ,,Lancet”, który opublikował tabelę środków szkodliwych w skali od zera do trzech. Na pierwszym miejscu heroina 2,75, potem kokaina 2,25, luminal 2,1, alkohol 1,8, amfetamina 1,7, nikotyna 1,6, marihuana 1,3, anaboliki 1,15, extasy 1,1. Z tej obiektywnej skali rzeczywiście wynika, że bardziej oswojone kulturowo używki, jak papierosy i alkohol, są bardziej szkodliwe od marihuany, jednak to nie zmienia faktu, że wszystkie te produkty są szkodliwe. Edukacja powinna iść więc tę stronę, by ich nie używać, a jeśli już, to używać ze świadomością, że szkodzi się zdrowiu i nie należy przesadzać.

newsweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.