sklep z nasionami konopi, seed bank

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Bez zioła przymieralibyśmy głodem

W dobrym sezonie nieraz udaje się zebrać ponad 10 kilogramów marihuany z jednej uprawy. Kobiety sprzedają jednak towar pośrednikom, przybywającym do wiosek w porze żniw, przez co nie mogą za bardzo negocjować cen. Większość z nich zarabia mniej niż 400 dolarów za cały plon.

cannabis-marihuana-029183

Kiedy zmarły jej córki, Khathazile bez chwili wahania przyjęła pod opiekę jedenaścioro swych osieroconych wnucząt. Tak zazwyczaj postępują „gogo”, czyli babcie, w Suazi – kraju o najwyższym na świecie wskaźniku zarażeń wirusem HIV, gdzie mnóstwo dzieci przedwcześnie traci matki. „Bóg nam dopomoże” – mówi Khathazile. Oby. Jeżeli jednak boska interwencja zawiedzie, kobieta ma jeszcze inne, pewne źródło dochodu: małą plantację Swazi Gold, wyjątkowo mocnej i cennej odmiany marihuany, popularnej na coraz prężniejszym rynku narkotykowym sąsiedniej Republiki Południowej Afryki.

Khathazile uprawia marihuanę na polu położonym na wzgórzu pośród lasów w suchym zakątku maleńkiego Suazi. Dzięki temu stać ją na nakarmienie, ubranie i wysłanie do szkoły gromadki dorastających wnucząt. – Bez zioła przymieralibyśmy głodem – tłumaczy Khathazile, która podała tylko swoje drugie imię.

Pracownicy organizacji humanitarnych szacują, że tysiące mieszkańców wsi w owym królestwie na samym południu Afryki utrzymują się z uprawy marihuany – rośliny wytrzymałej, stosunkowo łatwej do wyhodowania i zapewniającej bardzo potrzebny zastrzyk finansowy.

Khathazile twierdzi, że ma niewiele wspólnego z rolnikami, którzy wspomagają globalny przemysł narkotykowy – takimi jak hodowcy maku w Afganistanie czy koki w Ameryce Południowej. Podkreśla, że chce tylko wyżywić swoje wnuki, a marihuanę zaczęła siać, ponieważ inne uprawy się nie przyjęły. – Kiedy sadzi się kukurydzę albo kapustę, zżerają je pawiany – wyjaśnia Khathazile. Suazi, ostatnia monarchia absolutna Afryki, według oficjalnych statystyk jest średniozamożnym państwem. Mimo to na wiejskich terenach w okolicach Piggs Peak – spieczonego słońcem miasta na górzystym północnym zachodzie kraju – panuje skrajna nędza. Na skalistej glebie nie rośnie prawie nic, a znalezienie pracy graniczy z cudem. Wielu młodych ludzi szuka zatrudnienia w dwóch dużych miastach Suazi – Mbabane i Manzini – albo w sąsiedniej RPA.

Miejscowe wsie zamieszkują głównie starsze kobiety wraz z dziećmi. Program stosowania intensywnej terapii antyretrowirusowej przyczynił się do zmniejszenia wskaźnika zgonów na AIDS w Suazi, ale choroba ta zdążyła zdziesiątkować niemal każdą rodzinę w kraju. Starsze rodzeństwo zmuszone jest opiekować się młodszym, a niedołężni dziadkowie z trudem starają się wychowywać małe dzieci.

Taki właśnie los spotkał rodzinę Khathazile. W 2007 roku jej córka Tensile zmarła w wieku 24 lat, zostawiając czwórkę małych dzieci. Kolejnych troje osierociła dwa lata później druga córka, Spiwe. W lipcu tego roku walkę z AIDS przegrała trzecia córka, Nomsa, matka czwórki dzieci. „Gogo” nie miała wyjścia – musiała przyjąć wszystkie wnuki pod dach swej jednoizbowej chatki. – Nie mogę opuścić tych dzieci – mówi. Rodziny takie jak ich ledwo wiążą koniec z końcem.

wiadomosci.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

auto nasiona marihuany, konopi

olej cbd, sklep

nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.