nasiona marihuany, konopi, sklep

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Czechy Zalegalizowały Medyczną Marihuanę

W dniu 4 marca 2013 roku w kilku czeskich ustawach wprowadzono zapisy, które umożliwiają legalne wykorzystanie konopi w medycynie. Ustawy są zgodne z obowiązującymi, sygnowanymi przez Czechy konwencjami międzynarodowymi. Nowe przepisy weszły w życie z dniem 1 kwietnia 2013 roku. Dla niektórych zapisów, między innymi dla tych przewidujących wewnątrzpaństwową uprawę, przewidziano jednak dłuższy okres vacatio legis i zaczną one obowiązywać dopiero 1 kwietnia 2014 roku.

Medyczna Marihuana

Medyczna marihuana dostępna jest dla pacjentów w kontrolowanych warunkach, na podstawie konkretnych wskazań medycznych. Można ją nabyć w aptekach wyłącznie na podstawie recepty.

Najważniejsze zapisy nowego prawa ustaliły, że:
– medyczna marihuana przepisywana może być przez lekarzy specjalistów
– pacjenci będą mogli legalnie zakupić jedynie 5 gramów suszu miesięcznie
– dostępna będzie wyłącznie na elektroniczne recepty, mające zapobiegać nadużyciom takim jak jednoczesne uzyskanie recept od kilku lekarzy
– import, uprawa i dystrybucja będą ograniczone do możliwie najniższego poziomu, w celu zapobiegania wycieku medycznej marihuany na nielegalny rynek
– medyczna marihuana nie będzie refundowana przez państwo
– ceny początkowo będą wyższe niż na czarnym rynku, wyniosą około 250-350 koron (40-56zł)

Marihuana dostępna będzie głownie w celu zwalczania bólu, skurczy, nudności i wymiotów, które są wtórnymi objawami chorób podstawowych. Wszystkie przypadki będą indywidualnie oceniane przez lekarzy. Szczególnie rekomendowane choroby, schorzenia i dolegliwości w leczeniu, których stosowana będzie medyczna marihuana to:
– przewlekły ból, w szczególności ból neuropatyczny i bóle towarzyszące chorobie nowotworowej
– objawy neuroinfekcji
– nerwobóle po przebytym półpaścu
– kacheksja w HIV/AIDS (wyniszczenie, utrata masy ciała)
– polineuropatia
– zaburzenia łaknienia u chorych na nowotwory i AIDS
– łuszczyca
– atopowe zapalenie skóry
– liszaj płaski
– jaskra w bolesnych stadiach (ataki)
– stwardnienie rozsiane (spazmy)
– choroba Parkinsona

Na razie marihuana będzie importowana z Holandii, w 2014 roku wejdą w życie zapisy umożliwiające jej licencjonowaną uprawę w kraju. Za wydawanie koncesji będzie odpowiadał Państwowy Instytut Leków, który będzie skupował plony w cenie 70-80 koron za gram suszu. Instytucja ta będzie również odpowiedzialna za prowadzenie rejestru pacjentów.

W przyszłości licencje na uprawę medycznej marihuany będą mogły uzyskać osoby fizyczne lub prawne. Osoby, które uzyskają zezwolenie będą musiały zapewnić uprawie odpowiednie warunki. Pomieszczenia, w których będą prowadzone uprawy będą musiały być odpowiednio zabezpieczone, Państwowy Instytut Kontroli Leków w każdej chwili będzie mógł przeprowadzać ich kontrole. Ponadto licencjobiorcy będą musieli prowadzić stosowną dokumentację i odpowiednio utylizować niewykorzystane odpady.

konopijelek.blogspot.cz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.