nasiona marihuany, konopi, sklep

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Niewidzialne czołgi już za 5 lat na polu bitwy

Niewidzialne czołgi i pojazdy pancerne, jak zapowiada brytyjska firma BAE Systems, na polu bitwy mogą się już pokazać za 5 lat.

niewidzialne-czolgi-03922

Niewidzialne czołgi i pojazdy pancerne już za 5 lat – rewolucyjny kamuflaż optyczny zapowiada brytyjski koncern zbrojeniowy BAE Systems.

Irak i Afganistan po raz kolejny udowodnił, że kamuflaż to jeden z kluczowych czynników pozwalających na przeżycie nie tylko piechurów, ale także pojazdów pancernych. Rozwój technologii powoduje jednak, że tradycyjne metody maskowania tracą na skuteczności, nawet w starciu z nieregularnymi, partyzanckimi bojówkami.

W odróżnieniu od samolotów czy okrętów, które ukrywa się przed radarami, wojska lądowe potrzebują kamuflażu optycznego, który sprawi, że nie będą widoczne dla ludzkich oczu.

Technologia aktywnego kamuflażu, nad jaką pracuje BAE Systems, będzie dostosowywała maskowanie do zmieniającego się otoczenia, wraz z ruchem pojazdu.

Niewidzialność zostanie osiągnięta dzięki zaawansowanym sensorom elektronicznym pokrywającym pancerz pojazdu. Sensory pobierają obraz z drugiej strony pojazdu i wyświetlają obraz otoczenia na poszyciu pancerza. Obrazowo mówiąc, ma to wyglądać jak kamuflaż optyczny znany z wielu filmów science-fiction np. „Predator”.

Póki co technologia ta jest na papierze, ale specjaliści z BAE Systems zapowiadają, że pierwsze egzemplarze wejdą do produkcji za ok 5 lat.

Czy jednak nie wyprzedzili ich amerykanie?

Rok temu do sieci wyciekło nagranie wideo, nakręcone prawdopodobnie przez irackich bojowników, którzy filmowali przebieg zamachu bombowego na amerykański czołg w Iraku.

Na wideo widać, jak czołg typu Abrams wjeżdża na ładunek wybuchowy. Pojazd znika poza kadrem. Po chwili trzy postacie przebiegają przed ekranem, szukając schronienia.

W 2 minucie i 36 sekundzie filmu widać, jak z prawej strony ekranu na, tle muru, przebiega niewidzialna postać, którą można rozpoznać jedynie po załamaniu obrazu. Postać staje się wyraźniej widoczna dopiero gdy dobiega do czołgu, wdrapuje się na niego i, prawdopodobnie, rozmawia z dowódcą oraz jednym z żołnierzy, którzy przybywają na miejsce.

Mistyfikacja?

Czy też armia amerykańska już testuje na polu walki kamuflaże optyczne? Co sądzicie? Uwaga! Wg niektórych źródeł film jest usuwany przez YouTube z niewyjaśnionych przyczyn.

ZOBACZ: Czy to naprawde kamuflaż optyczny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.