Palenie marihuany jako zawód? W Stanach to możliwe

marihuana-0782

Tygodnik z Denver szuka specyficznego recenezenta. Człowieka, który będzie oceniał lokalne sklepy z marihuaną. Legalnie!

Tak się bowiem składa, że w Kolorado – stanie, którego stolicą jest Denever – marihuaną można handlować w majestacie prawa. Warunki są dwa – trawka może być sprzedawana wyłącznie w aptekach. Trzeba też posiadać specjalną legitymację Medical Marijuana Registry, wydawaną przez władze stanowe. Dostają ją ludzie, którym lekarze zalecili konopie indyjskie w charakterze medykamentu. Panaceum na chroniczne bóle, czy powtarzające się omdlenia

Aptek, w których sprzedawana jest marihuana, w Denver i okolicach ciągle przybywa. Coraz więcej z nich przypomina holenderskie coffee-shopy. Nic więc dziwnego, że lokalny tygodnik „Westword” zaczął publikować recenzje tych lokali – podobne do przewodników po restauracjach. Krótkie i złośliwe teksty cieszyły się sporą popularnością, ale ich autor – kryjący się pod pseudonimem Mae Coleman – postanowił zając się czymś innym.

Pod koniec września redakcja tygodnika ogłosiła więc konkurs na jego następcę. Oprócz CV trzeba było przesłać też krótki tekst na temat: „Czym dla mnie jest marihuana?”. Pierwsze odpowiedzi nadeszły już po pięciu minutach po opublikowaniu ogłoszenia w Sieci. Zgłosiło się w sumie ponad 100 osób. Teraz lista chętnych do tego, by palić zioło na etacie, jest już zamknięta. Zresztą, gdyby komuś z PT Czytelników Pardonu przyszło do głowy ubiegać się o tę pracę, musimy go zmartwić – by ją dostać, trzeba posiadać wspomnianą wyżej legitymację Medical Marijuana Registry. I oczywiście wizę wjazdową do Stanów.

Akcja tygodnika „Westword” nie jest do końca poważna, ale pokazuje, że za oceanem coraz głośniej mówi się o legalizacji marihuany. Jako medykament można ją stosować już w czternastu stanach. Co ciekawe, wg prawa federalnego posiadanie trawki nadal jest przestępstwem. Ale prokurator generalny USA ogłosił właśnie, że nie będzie ono ścigane, jeśli amatorzy marihuany będą przestrzegać stanowych regulacji. W Kalifornii nawet deputowani do lokalnego parlamentu wzywają do legalizacji konopi i opodatkowania obrotu nimi.

pardon.pl

3 komentarze do wpisu „Palenie marihuany jako zawód? W Stanach to możliwe

  1. Bardzo mądrze, nasze państwo jest najlepszym przykładem ze delegalizacja nic nie daje…. daje jedynie to że młody człowiek idzie do więzienia , z mordercami itp…:( choć nie mówię, żę sQn jest dobry, ale nie jest gorszy od Alko który nie ma co się oszukiwać, jest jednym z bardzo groźnych uzależnień

  2. To normalna kolej rzeczy:). W stanach są mądrzy ludzie, wiedzący, że zakazanie konopi nic nie da, i będzie ona sprzedawana tak, czy inaczej. W sumie państwo więcej zarobi na akcyzie, niż na ludziach przetrzymywanych w więzieniach. Zakazywanie konopi jest troszkę nie właściwym posunięciem. W Holandii ludzie palą konopie, i żadnych negatywów tego nie widać:).

Dodaj komentarz