nasiona marihuany, konopi, sklep

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Przełom: holenderski sąd nie zezwolił na ekstradycję Polaków

Dwóch Polaków, od lat mieszkających w Holandii, nie trafi w ręce polskiego wymiaru sprawiedliwości. Mimo, że nad Wisłą czekają na nich wyroki za handel narkotykami. Sąd w Amsterdamie uznał, że ich ekstradycja byłaby aktem dyskryminacji.

Sedzia_z_Kanady_umorzyl_414_marihuany_3894

Polacy mieszkają w Holandii już dłużej niż pięć lat i odesłanie ich do Polski byłoby przejawem dyskryminacji, stwierdził sąd. Dlaczego? Ponieważ holenderska ustawa o ekstradycji nie zezwala na ekstradycję obywateli Holandii do innych państw UE w sytuacji, w której czeka tam na nich wyrok, od którego już nie można się odwołać. Według sądu obaj Polacy mieszkają w Holandii już wystarczająco długo, by również ich w ten sposób potraktować – nawet jeśli oficjalnie nie mają holenderskiego obywatelstwa.

Cytowany przez dziennik de Telegraaf prawnik jednego z oskarżonych, adwokat Robert Malewicz, mówi o „przełomie”. Według niego decyzja amsterdamskiego sądu ze wtorku 25 czerwca jest konsekwencją niedawnego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu w podobnej sprawie.

Na korzyść zagrożonych ekstradycją Polaków działał też fakt, że wyroki, jakie polskie sądy na nich nałożyły w 2006 i 2007 roku, dotyczyły stosunkowo mało poważnych spraw. Chodziło tutaj o handel niewielkimi ilościami narkotyków, przede wszystkim marihuaną.
– Mój klient przebywa już sześć lat w Holandii, ma tutaj rodzinę i stałą pracę – mówił mecenas Malewicz. To właśnie zakorzenienie oskarżonych w Holandii oraz charakter popełnionych przez nich przestępstw zaważyły na tym, że sąd uznał, że powinni oni zostać w Holandii, a nie zostać odesłani do polskiego więzienia.

Ł.K., Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.