nasiona marihuany, konopi, sklep

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Skończmy wreszcie z polską narkofobią

List 44, inicjatywa Krytyki Politycznej, to apel do polityków i do opinii publicznej, by odrzucić polską narkofobię – postawę moralnego potępienia wobec „ćpunów” podszytą panicznym lękiem przed „narkotykami” – która na zasadzie błędnego koła wzmacnia się i jest wzmacniana przez prawo represyjne jak nigdzie w Europie.

W Kolorado spadła przestepczosc zalegalizowaniu marihuany

Czy nie lepiej narkotyki potraktować racjonalnie, jako jedne z używek? Uwzględnić ich zróżnicowanie, bo zdaniem wielu ekspertów są tu środki skrajnie niebezpieczne (heroina, kokaina), ale są i mniej groźne od alkoholu (amfetamina), a nawet mniej szkodliwe od tytoniu (marihuana). Czy nie lepiej spojrzeć na środki odurzające w kategoriach zdrowia publicznego, ograniczając podejście karno-represyjne do narkobiznesu?

Przyjmowanie narkotyków nie jest ani grzechem, ani przestępstwem. Jest obyczajem, czasem bardziej, czasem mniej groźnym dla zdrowia, który nie powinien być traktowany z gruntu inaczej niż plaga alkoholizmu i nikotynizm, który zbiera największe śmiertelne żniwo.

W konkretach list 44 jest delikatny. Nie żąda rezygnacji z osławionego art. 62, zwanego przez samych funkcjonariuszy „statystycznym”, bo umożliwia organom ścigania łatwe poprawianie wskaźników, z roku na rok łamiąc życiorysy rosnącej liczbie często okazjonalnych trawiarzy. Większość wyroków zapada w zawieszeniu, to fakt, ale karany 20-latek nie dostanie pracy w szkole, szpitalu, urzędzie krajowym czy unijnym.

Z badań Instytutu Spraw Publicznych wynika, że nawet sami funkcjonariusze wiedzą, że art. 62 to lipa. Aż 72 proc. prokuratorów uważa np., że art. 62 NIE pomaga w wychodzeniu z nałogu osobom uzależnionym, 61 proc., że NIE ogranicza używania narkotyków przez okazjonalnych użytkowników, a 60 proc. – uwaga! – że NIE przeszkadza w handlu narkotykami.

Ma inne zalety. Poprawia humor wielu politykom i części opinii publicznej: zakazaliśmy ćpania, problem rozwiązany!

List 44 zwraca się do Sejmu, by przyjął rządową nowelizację ustawy, która ułatwia – choć nie gwarantuje – odstąpienie od karania za posiadanie.

To ledwie uchylenie furtki, którą może wymknąć się absurdalnemu prawu młody człowiek, który zamiast schlać się w trupa, wypalił skręta, a drugiego miał w kieszeni.

Może Sejm, który – dodam od siebie – tak gromadnie ruszył na „wojnę z dopalaczami” pod wodzą premiera Tuska, znajdzie na to czas?

wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.