sklep z nasionami konopi, seed bank

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Surowe naturalne masło z nasion konopi 170g

Masło z nasion konopi produkowane jest przez mielenie nasion konopi, aż staną się pastą o śmietankowej i łagodnej konsystencji. Zachowuje ona wartość odżywczą nasion konopi i bogata jest w białko, błonnik i egzogenne kwasy tłuszczowe. Istnieją różne możliwości zastosowania masła z nasion konopi. Może ono być spożywane jako tłuszcz do smarowania pieczywa, jako składnik sosów i sosów do sałatek, spożywane osobno lub stosowane do przygotowywania deserów.

maslo-z-konopi-2728

Nasiona konopi

Konopie to powszechnie stosowana nazwa dla konopi indyjskich. Odnosi się ona przede wszystkim do konopi o zastosowaniach przemysłowych. Konopie rosną niemal wszędzie na świecie. Konopie są rośliną naturalną i nie wymagają żadnych nawozów, środków chemicznych ani pestycydów. Konopie i ich nasiona spożywane były przez ludzi od dawna. Naukowcy odkryli odciski ich włókien na wyrobach garncarskich z epoki kamiennej. Wczesne użytkowanie konopi obejmowało stosowanie włókien konopnych do produkcji ubrań, obuwia i lin itp. Znalazły one także szerokie zastosowanie w innych dziedzinach, przykładowo do wyrobu olinowania okrętowego, strojów i zdrowej żywności.

Nasiona konopi są popularnym rodzajem zdrowej żywności jako, że są one bardzo bogate w takie składniki odżywcze, jak kwasy tłuszczowe omega, aminokwasy i minerały. Około 35 % zawartości nasiona konopi to olej, który zawiera 80% egzogennych kwasów tłuszczowych (EFA), kwasu linolowego (LA, 50-70%), kwasu alfa-linolenowego (ALA, 15–25%) i kwasu gamma-linolenowego (GLA, 1-6%). Równowaga kwasu linolowego i kwasu alfa-linolenowego w oleju nasion konopnych może bardzo dobrze zaspokoić nasze potrzeby w zakresie EFA. Zarówno kompletne białka, jak i egzogenne oleje zawarte w nasionach konopnych, są w idealnych proporcjach z punktu widzenia odżywania się człowieka. 65% zawartości białek ma formę edestyny z grupy globulin, a zatem może być w istocie stosowane przez ciało w stanie surowym. Dla porównania, nasiona soi muszą być gotowane lub poddane kiełkowaniu, zanim będzie można je jeść. Inne korzyści ze stosowania oleju z nasion konopi to ich wpływ na skórę i włosy, które odżywia na poziomie komórkowym. Olej konopny jest łatwo przyswajany, i EFA zaczynają działać natychmiast!

Jest to idealne jedzenie dla osób, mających niskie spożycie egzogennych kwasów tłuszczowych, a także dla atletów. Nasiona konopne są jedynymi jadalnymi nasionami, zawierającymi kwasu gamma-linolenowego (GLA). Nasiona konopne są wysoce pożywnym źródłem białka, i mają lepszy smak oraz są łatwiejsze do strawienia, niż sojowe.

Nasiona konopi mogą być spożywane na surowo, dodane do posiłku, przerobione na mleko, można przyrządzić z nich herbatę i wykorzystać przy pieczeniu. Popularnym sposobem ich spożycia wydaje się być dodawanie ich do koktajli, lub zmieszanie garstki naturalnych nasion konopi (całych lub wyłuskanych) z owocami i dowolnym sokiem w mikserze. Chińskie kina sprzedają nawet pieczone nasiona konopi. Świeże liście mogą także być spożywane w sałatkach. Gama produktów obejmuje mrożone gofry, tofu konopne i masła orzechowe. Niektórzy producenci poddają ziarna konopi dalszej obróbce, aby otrzymać bardziej ceniony produkt, zawierający oleje z nasion, pełne ziarno z łuską, nasiono konopi w łusce, mąkę konopną, ciasto konopne i proszek białkowy z konopi. Konopie są także stosowane w pewnych naturalnych płatkach śniadaniowych. Nasiono konopi może także być stosowane do przygotowania nie-nabiałowego „mleka”.

Olej z konopi można spożywać codziennie bez powodowania zaburzenia równowagi egzogennych kwasów tłuszczowych. Jednakże, ponieważ nasiona konopi zawierają nienasycony tłuszcz, mogą bardzo szybko ulec zepsuciu. Potrzeba je zatem zwykle przechowywać w butelkach o ciemnych kolorach lub dodać środki konserwujące. Ponadto, nie jest właściwe, aby stosować olejek konopny do smażenia, ponieważ nienasycony tłuszcz może stanowić problem w wysokiej temperaturze. Pod względem żywieniowym, olejek z konopi wyciskany w niskich temperaturach jest lepszy, niż oliwa z oliwek, a zatem możemy stosować olejek z konopi w sałatkach, koktajlach i innych produktach, nie wymagających smażenia. Smażenie jakiegokolwiek oleju zmniejsza jego wartość odżywczą, i może zmienić dobroczynne kwasy tłuszczowe w substancje mniej niegroźne.

bogutynmlyn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

auto nasiona marihuany, konopi

olej cbd, sklep

nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.