sklep z nasionami konopi, seed bank

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

USA. Przez Chicago przeszedł marsz żałobny Polonii

polska-usa-736793

Około pięciu tysięcy osób wzięło udział w marszu żałobnym, który przeszedł w niedzielę ulicami Chicago. Marsz zakończył się nabożeństwem w katedrze Najświętszego Imienia Jezus. Tak Polonia w Chicago pożegnała prezydenta RP Lech Kaczyńskiego, jego żonę Marię i pozostałe ofiary katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem.
Organizatorami marszu byli Kongres Polonii Amerykańskiej, Związek Podhalan w Północnej Ameryce i Związek Klubów Polskich w Chicago. Udział wzięli przedstawiciele 50 organizacji polonijnych.

„Polonia pokazuje, że potrafi się jednoczyć w trudnych chwilach” – mówił do uczestników marszu zebranych pod kościołem Świętej Trójcy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Frank Spula.

Żałobny pochód pobłogosławił proboszcz parafii, ks. Andrzej Maślejak”. Odeszliście od nas tak nagle i tak szybko, walcząc o historyczną prawdę. Chcieliście oddać cześć tym, którzy zginęli w Katyniu w 1940 r. My, chicagowska Polonia, nie zapominamy o Was. Dziękuję Wam za walkę o prawdę, która zakończyła się złożeniem ofiary z Waszego życia” – powiedział.

Tysiące Polaków niosących biało-czerwone chorągiewki przepasane kirem podążało za symbolicznym karawanem zaprzężonym w dwa konie, na którym umieszczono zdjęcia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii oraz Wojciecha Seweryna z Chicago, który jako przedstawiciel Rodzin Katyńskich leciał do Smoleńska.

Tuż obok karawanu szli przebrani w stroje kosynierów członkowie fundacji parafii Strzelce Wielkie i przedstawiciele Stowarzyszenia Historycznego Armii Polskiej w Ameryce w dawnych mundurach, a także górale ze Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Harcerze nieśli białe tablice z czarnym krzyżem i nazwiskami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Polacy, którzy wzięli udział w marszu podkreślali, że przyszli po to, by oddać hołd nie tylko tragicznie zmarłym pod Smoleńskiem, ale także tym, którzy polegli w Katyniu 70 lat temu. „Żeby oddać hołd, uspokoić serce, żeby być razem i by pamiętać” – podkreślali.

„Jestem tu dlatego, że to podstawowy obowiązek obywatela Polaka, w którego żyłach płynie polska krew i ma polską duszę” – mówił Pan Andrzej, który w Chicago mieszka od ponad 20 lat.

Kilkutysięczny marsz żałobny zakończył się pod katedrą Najświętszego Imienia Jezus w Chicago. Mszę w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem odprawił biskup pomocniczy Tomasz Paprocki. W nabożeństwie wziął udział arcybiskup diecezji chicagowskiej kardynał Francis George. Przybył również były prezydent Litwy Valdas Adamkus i kongresman Mike Quigley z Chicago, który miał razem z prezydentem USA Barackiem Obamą wziąć udział w pogrzebie prezydenta RP na Wawelu. Obecny był konsul generalny RP w Chicago Zygmunt Matynia.

„Chicagowska Polonia może być dumna” – tak w rozmowie z PAP żałobne uroczystości w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego w Smoleńsku podsumował w poniedziałek prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Frank Spula. „Możemy być dumni, że mamy takich ludzi, który potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach. Polska może być pewna, że chicagowska Polonia o niej nie zapomina” – dodał.

wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

auto nasiona marihuany, konopi

olej cbd, sklep

nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.