nasiona marihuany, konopi, sklep

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Zielone apteki

Marihuana używana była w celach leczniczych tysiące lat temu. Na początkach naszej ery była jednym z najpopularniejszych ziół stosowanych w lecznictwie. Zapomniano o niej dopiero po wynalezieniu igły, strzykawki oraz przeciwbólowej morfiny. Wojna z narkotykami i zakłamana propaganda USA i innych państw świata dość skutecznie utrwaliły ją w zapomnieniu.

Pojawiły się jednak osoby, głównie lekarze, którzy wciąż pamiętali o niezwykłych właściwościach konopi. Wielu z nich trafiło do aresztów i więzień, jednak m.in. właśnie dzięki takim ludziom marihuana zaczęła powracać do łask. Dziś jej użycie możliwe jest już w wielu krajach całego świata, niemal w każdym na innych zasadach. Warto poznać niektóre z nich.

Zielone_zloto_764333

USA
Już w późnych latach 70 w Stanach powstał lek o nazwie Marinol1. Lek był syntetycznym odpowiednikiem głównego ze składników aktywnych konopi – THC. Ze względu na brak innych ważnych składników, które zawiera konopia, tabletki okazały się lekiem bardzo zawodnym, przynoszącym liczne skutki uboczne.
Na początku 1980 roku departamenty zdrowia sześciu stanów USA rozpoczęły oficjalne badania nad wykorzystaniem konopi w medycynie. W latach 1996-1999 osiem stanów zezwoliło na używanie konopi przepisanej przez lekarza w celach medycznych.
Wbrew prawu federalnemu, które obowiązywało na terenie całego USA, medyczną marihuaną mogli odtąd leczyć się mieszkańcy: Alaski, Kalifornii, Kolorado, Maine, Michigan, Nevady, Oregon oraz Waszyngtonu.
Później dołączyli do nich chorzy z Hawajów, Montany, New Jersey, New Mexico, Rhode Island oraz Vermont. Obecnie medyczna marihuana legalna jest we wszystkich 14 stanach.
Ponadto w stanie Maryland od 2003 roku sądy uwzględniają użycie marihuany w celach leczniczych. Chorzy zazwyczaj unikają kar lub dostają niższe wyroki.
W sześciu z przedstawionych stanów funkcjonują przychodnie, w których, po okazaniu recepty, można nabyć legalną marihuanę. Szacuje się, że rynek medycznej marihuany w Kalifornii wygenerował 2 miliardy zysków, z czego aż 100 milionów dolarów, z podatków, trafiło do stanowej kasy. Istnieje tam ponad 2000 przychodni medycznej marihuany. Wkrótce w tym stanie odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy zdecydują, czy całkowicie zalegalizować marihuanę.
Samo zdobycie recepty i specjalnej karty zezwalającej na legalne leczenie marihuaną wiąże się z pewnymi kosztami. Przykładowo na Alasce za taką kartę zapłacimy 25$, w Vermont będzie to 50$, a w Newadzie nawet 150$.
Ilość legalnie posiadanych roślin lub suszu jest równie rozbieżna. Na Alasce możemy mieć dla siebie 1 uncję suszu (około 28 gram) i 6 roślin. Tylko połowa krzewów może znajdować się w stadium kwitnienia. W Oregon i Waszyngtonie chorzy mogą przetrzymywać nawet do 24 uncji suszu i odpowiednio 24 i 15 roślin. Kalifornia zezwala na 8 uncji i 18 roślin. W New Jersy możemy posiadać do 2 uncji jednak, nie można tam samodzielnie uprawiać roślin. Już na początku swojej prezydentury Barrack Obama obiecał uregulować niespójne prawo federalne, tak, aby pacjenci ze stanów z legalną marihuaną nie musieli się już niczego obawiać. Wcześniej zdarzały się liczne nieporozumienia, agenci federalni często zakuwali w kajdanki chorych i ich lekarzy, a nawet zamykali całe przychodnie.
19 października 2009 roku prokurator generalny USA David Ogden wydał memorandum skierowane do wszystkich prawników Stanów Zjednoczonych. Klarownie wyjaśnił w nim kwestie sporne dotyczące stanów z legalną marihuaną. Podkreślił, że nie powinno się ścigać pacjentów w stanach, które dopuszczają leczenie marihuaną i zauważył, że jest to marnotrawstwo zasobów federalnych. Memorandum to w praktyce nie zmieniło prawa, jednak uważane jest za słuszny krok w stronę obiecanych przez prezydenta zmian.

Austria
W Austrii zarówno THC, jak i leki zawierające ten składnik wpisane są w tabeli IV do Ustawy Narkotykowej (Suchtgiftverordnung). Substancje z tej listy mogą być używane przez chorych, którzy posiadają specjalną receptę.
W lipcu 2008 parlament Austrii przyjął nowy projekt ustawy umożliwiający uprawę konopi w celach leczniczych i naukowych pod kontrolą Ministerstwa Zdrowia. Pozwolenia na taką uprawę na wyłączność dostała rządowa agencja AGES (Austrian Agency for Health and Food Safety). Agencja prowadzi badania nad marihuaną i prawdopodobnie zamierza produkować leki oparte na jej składnikach. Sprowadzany z Holandii lek Bedrocan, który jest suszem żeńskich kwiatostanów konopi, jest w Austrii coraz bardziej popularny.
Za posiadanie lub handel marihuaną bez recepty Austriakom wciąż grozi kara około 6 miesięcy pozbawiania wolności.

Niemcy
W Niemczech w roku 1994 syntetyczne THC – dronabinol, zostało przeniesione z tabeli I do tabeli II Ustawy Narkotykowej (Betäubungsmittelgesetz). Umożliwiło to podjęcie badań nad tą substancją. W roku 1998 przeniesiono dronabinol do tabeli numer III i można teraz starać się o wydanie recepty na leki z tym składnikiem. Pomimo, że THC wciąż widnieje w tabeli I, zdarzają się przypadki legalnego leczenia naturalną marihuaną. Coraz częściej Niemcy leczą się również Bedrocanem.

Hiszpania
W Hiszpanii w latach 1990-2000 konopie ulegały stopniowej depenalizacji. Prawo dotyczące tego leku, stawało się coraz bardziej liberalne. W 2001 roku parlament regionu Katalonii jako pierwszy jednogłośnie zalegalizował medyczną marihuanę. W jego ślady bardzo szybko udali się legislatorzy z Aragon i Balearów.
Hiszpański kodeks karny zakazuje handlu marihuaną, jednak nie nakłada kar za jej posiadanie i konsumpcję. Początkowo nie rozróżniano wykorzystania terapeutycznego od rekreacyjnego, jednak kolejne sprawy sądowe ukazały, że sądy stają się coraz bardziej wyrozumiałe dla chorych używających konopi.
Od 2006 roku w Hiszpanii zalegalizowano posiadanie i obrót nasionami konopi, posiadanie marihuany do celów prywatnych, a nawet uprawę roślin konopi na własne potrzeby. Nielegalny pozostał handel i publiczna konsumpcja używki.
W Hiszpanii przeprowadzono wiele badań nad medyczną marihuaną i jej użyciem przy terapii takich chorób jak m.in. AIDS, nowotwory, stwardnienie rozsiane, czy astma. Badania przeprowadzane są przez różne instytucje, najczęściej prowadzi je Uniwersyt Madrycki(Universidad Complutense de Madrid).

Kanada
Od lipca 2001 roku w Kanadzie prawa dotyczące dostępu do medycznej marihuany definiują dwie kategorie pacjentów.
Pacjenci z pierwszej grupy mają łatwiejszy dostęp do marihuany. Są to osoby w stanie paliatywnym oraz osoby cierpiące na:

* silny ból i/lub spazmy mięśni spowodowane stwardnieniem rozsianym, urazem lub chorobą rdzenia kręgowego
* silny ból oraz kacheksję, anoreksję, dużą niedowagę z uporczywymi nudnościami towarzyszące nowotworom lub AIDS
* silny ból spowodowany artretyzmem
* napady epileptyczne

Osoby z drugiej grupy, mające symptomy inne niż opisane powyżej, aby legalnie leczyć się konopiami muszą zdobyć poparcie swojego lekarza.
Medyczna marihuana dostępna w Kanadzie sprzedawana jest pod etykietą CannaMed. W 2006 roku sprzedano 420 kg konopi CannaMed. Zanotowano 80% wzrost sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego.
Departament Zdrowia Kanady pozwolił na uprawę marihuany do celów leczniczych. Pacjenci, którzy nie są w stanie robić tego samodzielnie mogą nawet wyznaczyć jedną osobę, która zajmie się uprawą za nich.

Inni
W grudniu 2007 roku Fińskie Ministerstwo Spraw Socjalnych i Zdrowia wydało pozwolenie na leczenie medyczną marihuaną w postaci leku Bedrocan pierwszemu pacjentowi. Możliwość użycia tego leku istnieje również w Holandii, Czechach, Szwajcarii oraz Belgii. Polscy pacjenci w poważnych sytuacjach mogą próbować uzyskać pozwolenie Ministerstwa Zdrowia na sprowadzenie leku w procedurze importu docelowego. Pierwszego polskiego pacjenta leczącego się marihuaną legalnie niestety wciąż brak…

Medical cannabis – Wikipedia, the free encyclopedia
14 Legal Medical Marijuana States – Medical Marijuana – ProCon.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Zielone apteki”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep thc-thc


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.