thc-thc.com

Haze – Co się Kryje za Tą Genetyką, Odmianami

Legendy otaczające Haze sprawiają, że wiele osób jest zarówno zaintrygowanych jak i zafascynowanych jej pochodzeniem. Ten niekwestionowany klasyk już od dziesięcioleci dostarcza swoim fanom efektów mocno psychodelicznych, podnoszących na duchu i dodających energii.

Haze, Braci Hazze, Geny, Genetyka, Genetyki, Odmiana, Odmiany, Nasiona Marihuany, Nasiona Konopi, Nasiona Cannabis, Legenda, Legendy, Sativa, Autoflowering

Legendy zaczęły się od „braci Hazze” z Santa Cruz w Kalifornii. Byli oni bardzo pozytywnie nastawieni do odmian sativa, zatem też stworzyli odmianę hybrydową, w której dominowała lokalna sativa. Meksykańska sativa została zmieszana z kolumbijską sativą, następnie dodano do niej południowoindyjską i tajską sativę, co dało czterokierunkową mieszankę czystych, lokalnych sativ. Tak właśnie mityczne stworzenie „Haze” zostało wprowadzone na ten świat.

Podobno bracia Haze rozeszli się i każdy poszedł swoją drogą, ale na tym nie kończy się ta historia. Nasiona marihuany Haze trafiły w ręce Holendrów, którzy zmodyfikowali i rozwinęli jej genetykę. W latach 70 udokumentowano, że odmiany Haze mają różne kolory, zależnie od fenotypu mogą dominować odpowiednio – purpura, czerwień, srebro. Oczywiście, Purple Haze było naprawdę wielkim odkryciem w latach 70-tych i nadal ma spore znaczenie dla dzisiejszych entuzjastów marihuany. Jak sam Jimi Hendrix zaśpiewał:

„Fioletowa mgiełka* w moim mózgu
Ostatnio nic nie jest takie same
Zachowuje się śmiesznie, ale nie wiem czemu
Przepraszam na momencik, całuję niebiosa

Fioletowa mgiełka wszędzie dookoła
Nie wiem czy idę w górę czy na dół
Jestem szczęśliwy czy w rozpaczy?
Cokolwiek to jest, ta dziewczyna rzuciła na mnie urok.”

(*fioletowa mgiełka = purple haze)

To arcydzieło zostało nagrane w 1967 roku, co wyraźnie pokazuje, że magia Haze była w płucach legendarnych artystów już w latach 60-tych.

Nasiona Marihuany z Genetyką Haze

Przez kilka dekad krzyżowano Haze z wieloma odmianami tworząc wszechstronne genetyki. Zacznijmy może od Super Silver Haze, zwyciężczyni trzech High Times Cannabis Cup w latach 90. Do dziś jest to mistrzowska odmiana goszcząca w holenderskich kawiarniach. Odmiana jest hybrydowym skrzyżowaniem Northern Lights, Skunk i oczywiście Haze. Super Silver Haze Autoflowering pojawiła się na krótko po niej, wprowadzając na rynek szybciej rosnącą opcję generującą równie niesamowite efekty. Wiele osób twierdziło, że byłoby wspaniale gdyby skrzyżować Super Silver Haze z odmianą Blueberry, dodając do niej tym samym cudowny, owocowy smak… cóż, panie i panowie – nie trzeba było na to długo czekać! Na rynek wprowadzono Blue Brilliant, zaspokajając tym samym podniebienia najbardziej wymagających użytkowników.

Oczywiście nie zapominajmy o klasyku nad klasykami: Amnesia Haze XL. Odmiana została zhybrydyzowana z wielu odmian, Thai, Jamaican, Cambodian, Hawaiian i Haze, a także południowoazjatycka i afgańska indici. Ta międzynarodowa mieszanka jest prawdziwym cudem świata, dostarczając entuzjastom cannabis niesamowite doświadczenie związane z jej stosowaniem. Tę odmianę można również znaleźć w formacie automatycznym jako Amnesia Haze XL Autoflowering.

Przejdźmy jednak do kolejnego hitu, który na stałe wdarł się w serca hodowców, White Widow Haze. Prawdopodobnie myślisz „Człowieku, to White Widow”; i cóż, częściowo jest to prawda. Ta legendarna i jedna z najpopularniejszych, odmiana, została skrzyżowana z Haze, co zaowocowało wytworzeniem mocno umysłowych efektów o słodkim, tropikalnym smaku.

Zanim przejdziemy do kolejnej odmiany, mamy dla ciebie pytanie. Czy lubisz czekoladę? Prawdopodobnie odpowiedź brzmi tak. Choco Candy to kolejna odmiana Haze, która zaspokaja wszystkie marzenia konsumentów. Dziecko Chocolate Haze i OG Chocolate Thai ma wielką moc oraz mocno czekoladowy smak, który powaliłby nawet Willego Wonka na kolana.

Z pewnością legenda na temat braci Haze wędrować będzie pośród twoich myśli, gdy mistyczny dym odmiany wypełni twoje płuca. Haze przez lata mieszana była z wieloma pysznymi odmianami, a my zachęcamy cię do eksperymentowania oraz upamiętniania tej legendy i tworzenia kolejnych niesamowitych odmian dla przyszłych pokoleń.

Jeśli chciał byś kupić nasiona marihuany odmian, hybryd Haze. Lub poczytać więcej informacji na jej temat to Zapraszamy do zakładki: Nasiona Marihuany, Konopi Legendarnej Odmiany Haze.

Oceń
[Głosy: 4 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.