thc-thc.com

Pierwsze Oznaki Przenawożenia Roślin Marihuany

Do prawidłowego rozwoju konopie indyjskie potrzebują niezbędnych pierwiastków tak jak i inne rośliny w postaci azotu, potasu i fosforu. Natomiast wielu hodowców w trakcie pielęgnacji o swoje rośliny dostarcza ich za dużo gdzie w konsekwencji dochodzi do przenawożenia które zazwyczaj objawiają się żółtymi i popalonymi liśćmi. Jednakże brak nawozu to niedobór który oczywiście także może pokazać swoje niezadowolenie a z kolei z wyżka oznacza niestety gorszą sytuację i dlatego z tego powodu staraj się, aby nie dopuścić do przenawożenia naszych roślin. Postaramy się opisać czego unikać, aby cieszyć się pięknymi konopiami.

jakie są oznaki przenawożenia u roślin konopi

W jaki sposób rozpoznać za dużą ilość nawozu?

Zbyt duże stężenie minerałów w podłożu marihuany może objawiać się na różne sposoby, lecz to wszystko jest zależne od tego jakiego rodzaju pierwiastków jest za dużo, ponieważ konopie reagują na ich obecność nie jednakowo. Podając przykład za dużej ilości azotu w glebie możemy zaobserwować zjawisko takie jak nabrania przez liście nienaturalnie zielonej barwy. W późniejszym etapie mogą pojawić się żółte końcówki liści, co gorsza może skończyć się spaleniem w całości naszych roślin. Dlatego często objawy przenawożenia upraw konopi indyjskiej są nienależycie interpretowane w charakterze niedoboru składników odżywczych, co motywuje niedoświadczonych growerów do dalszego nawożenia, powodując tym samym w dalszym ciągu szkody ale często już nieodwracalnych. W związku z czym przed podjęciem kolejnej decyzji o nawożeniu naszych rośliny, powinno się sprawdzić kwasowość gleby pod względem pH.

Podczas, którego momentu początkujący uprawę, popełnia błąd?

Najgorszy oraz nie wybaczalny błąd to przenawożenia konopi powstaje kiedy hodowcy dają zbyt dużo nawozu zawierający azot w czasie stadium rozwoju rośliny. Za pamiętajmy raz na zawsze, że marihuana podczas pierwszych 3 tygodni swojego życia pobiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze z ziemi – omówmy się jeśli oczywiście zapewniliśmy im taką glebę jaką powinny dostać. Osoby początkujące w uprawie konopi tak bardzo chcą zadbać o swoje rośliny że przez brak doświadczenia z nawozami doprowadzają do przenawożenia. Lecz, ta nie wiedza w konsekwencji odbija się rzecz jasna na późniejszych plonach, krzaki mogą nie wypracować swojego pełnego bogactwa. W przypadku kiedy zdecydujemy się na taką odmianę, która ma 2 miesiące wzrostu, przez nasz popełniony błąd z przenawożeniem uszkodziliśmy roślinę, na odbudowę będziemy czekać około 2 tygodnie wzrostu co jednoznacznie będzie oznaczało, iż nasze plony będą zdecydowanie mniejsze ponieważ roślina wyrośnie mniejsza.

Podjecie właściwych kroków, podczas przenawożeniu konopi indyjskiej

Pierwszym a podstawowym krokiem jest właściwe a także umiarkowane dawkowanie. Powinno się zaczynać od połowy zalecanej dawki przez producenta po czym stopniowo zwiększać (do momentu osiągnięcia maksymalnej zaleconej dawki). Uważajmy, aby nie przesadzić z zalecaną dawką nawozu a co ważniejsze nie stosuj go przy każdym podlewaniu, najlepiej robić to co trzecie podlewanie naszych ulubieńców chyba, że zauważysz coś niepokojącego to możesz zrobić to co drugie. Wszystkie pierwiastki znajdujące się w nawozie odkładają się w ziemi, co może doprowadzić do zasolenia gleby, co w przykrym skutku może nam przynieść niebieskawo zielone zabarwienie liści roślin, następnie brunatnienie i zasychanie oraz pojawienie się chlorozy na liściach. Dlatego pamiętaj, aby kontrolować roztwór którym podlewasz swoje rośliny by zawierało prawidłowe pH.

Jak naprawić błędy wyniku przenawożenia

W sytuacji, gdy zlokalizujemy w naszej konopi sygnał nadmiaru nawozów musimy przystąpić do działania czyli robimy płukanie czysta wodą tak zwana flushing. Przystępujemy do działania, należy wziąć przelać ziemią w całości znajdującej się w doniczce tak długo, powinniśmy napełnić doniczkę przynajmniej dwukrotną pojemnością wody jaką jest w stanie pomieścić doniczka i pozwolić wodzie wypłynąć dołem. Po tym zabiegu trzeba dać czas roślinie na regenerację. Jeżeli jednak jakimś trafem zniszczenia nie były z byt duże to istnieje szansa na uratowanie naszej konopi. Lecz, gdy za dużo liści zastało popalone może niestety dojść do całkowitego utracenia naszych ulubieńców.

Wynik nadmiaru przenawożenia pierwiastkami

Za dużo azotu (N) – Nadmiar azotu doprowadza do nienaturalnego koloru czyli ciemno zielonych liści a w dalszym etapie doprowadza do popalenia końcówek liści, gdy natomiast będzie dużo przekroczona dawka liście mogą całkowicie się popalić a roślina umrzeć, dlatego nie przesadzajmy z nawozami a szczególnie w fazie kiedy roślina jest jeszcze bardzo młoda.

Za dużo fosforu (F) – Przedawkowanie fosforem jest rzadko spotykane ale zdarzały się takie przypadki. W momencie nieodpowiedniego pH ziemi może dojść do przenawożenia fosforem. Ponieważ przekroczona dawka tego pierwiastka utrudniają pobieranie przez roślinę miedzi i cynku. Co przyczynia się do zahamowany wzrost oraz objawy niedoboru wapnia i magnezu których nasza roślina nie przyswaja.

Za dużo potasu (P) – przenawożenie potasu skutkuje zaburzonym pobieraniem cynku, manganu, magnezu i żelaza. Jeżeli z kolei będzie niedobór tych pierwiastków to może być tak, że jest zbyt dużo w twojej glebie znajduje się potasu.

Za dużo cynku (Zn) – kiedy w podłożu znajduje się dużo cynku jest to sytuacja toksyczna dla konopi i powoduje braki żelaza w ziemi naszych ulubieńcach. Nadmiar cynku można zauważyć po bladnięciu młodych liści a w późniejszym czasie przechodzi na całą roślinę.
Za dużo wapna (Ca) – nadmiar wapna czasami ciężko jest rozpoznać, może skutkować brakami magnezu i potasu.

Za dużo żelaza (Fe) – duże ilości stężenia żelaza są rzadziej spotykane, mogą występować na liściach konopi małe plamki brązowe.

Za dużo manganu (Mn) – nadmierne stężenie manganu to tzw. chloroza. Liście konopi tracą zielony kolor.

Za dużo chloru (Cl) – zbyt duża ilość chloru może doprowadzić do popalenia krawędzi i końcówek liści. Liście rosną mniejsze i tempo wzrostu jest wolne.

Za dużo boru (B) – można zauważyć po żółceniu końcówek liści następnie dochodzi do obumierania liści.

Za dużo miedzi (Cu) – może prowadzić do niedoborów żelaza. Rozwój korzeni może być zaburzony przez co roślina wolniej rośnie.

Za dużo molibdenu (Mo) – Liście mogą się odbarwiać, rzadko dochodzi do nadmiaru molibdenu.

Za dużo sodu (Na) – prowadzi do toksyczności rośliny i niedoborów różnych pierwiastków.

Za dużo siarki (S) – Nadmiar siarki blokuje inne pierwiastki które potrzebne są roślinie i wzrost konopi jest zaburzony.

Oceń
[Głosy: 3 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.