thc-thc.com

Co To Są Nasiona Marihuany Feminizowane?

Do nie tak dawna uprawa marihuany to była pewnego rodzaju loteria, w której nie zawsze otrzymywało się odpowiednią dla plantatora płeć rośliny. Ponieważ tak naprawdę tylko żeńska płeć tej rośliny posiada w sobie spore ilości substancji, jaką jest THC lub CBD. Dlatego najważniejszym krokiem, jaki musi wykonać, każdy plantator jest pozbycie się męskiej płci ze swojej plantacji, ponieważ bez tego kroku nasza plantacja będzie miała bardzo mały plon z bardzo niską zawartością substancji z powodu zapylenia żeńskich roślin przez męskie osobniki.

nasiona konopi feminizowane, czym są żeńskie rośliny

Feminizowanie Nasion – Prawdziwa Upraw

Prawdziwa rewolucja w sprawie upraw marihuany rozpoczęła się w latach 90. Gdzie w tym czasie została przeprowadzona pierwsza feminizacja nasion, odbyło się to poprzez modyfikacje, genetyczną. Wszystko po to, by z rośliny otrzymać tylko i wyłącznie żeńskie osobniki rośliny. Dzięki udanemu procesowi można wykluczyć całkowitą losowość oraz znacznie usprawnić uprawę marihuany, a co najważniejsze wszystko staje się o wiele bardziej ekonomiczne. Najczęściej do tego rodzaju uprawy używa się dużą ilość. Proces ten nazywa się produkcją fotoperiodyczną. Inaczej mówiąc, cała produkcja zależna jest od ilości światła, jakie jest potrzebne. Jak wiadomo, w uprawie indoor plantator musi utrzymywać roślinę w tzw. fazie wegetacji, dopóki sam nie zdecyduje się na to, by roślina zaczęła kwitnąć. Robi się to za pomocą skrócenia czasu wiązki światła.

Co Dają Feminizowane Nasiona Marihuany

Co tak naprawdę daje nam proces feminizacji nasion marihuany? Najważniejszymi skutkami feminizacji m.in. są:

  • Brak dodatkowego procesu usuwania męskich roślin.
  • Nasiona feminizowane są w 99,99% zawsze płci żeńskiej.
  • Dużo większa ilość kannabinoidów w porównaniu do tych z męskiej rośliny. Żeńskie rośliny posiadają o wiele mocniejszy i aromat i smak.
  • Wszystkie feminizowane rośliny opierają się na hodowli za pomocą światła.

Wady Oraz Zalety Nasion Feminizowanych

Największą zaletą jest to, że nasiona feminizowane są idealne dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z uprawą konopi. Praktycznie cały światowy rynek opiera się na nasionach feminizowanych (jedynie USA nie toleruje tego rodzaju nasion). Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż bawienie się z męskimi osobnikami. Bardzo często dochodzi do tego stopnia, że Europejscy hodowcy nie wiedzą, jak wygląda męska roślina konopi. Owszem może dojść do takiej sytuacji, że pojawi nam się pojedynczy męski kwiat, jednak nie robi to zbyt wiele względem naszej rośliny. Staje się to przez kilka czynników, może być to np. przez zbyt krótkie naświetlanie lub też robione o niestałych porach. Może zostać źle podlewana czy nawet zbyt mocne wahania temperatur mogą doprowadzić do tego, że nasza roślina zacznie się stresować i przez to zacznie puszczać męskie kwiatostany. Jeśli na żeńskiej roślinie pojawi się kwit lub kilka kwiatów męskich, to nie mamy tutaj doczynienia z osobnikiem męskim a z tzw. hermafrodytą. Jest to ważne, gdyż jak już było wspomniane większość nowoczesnych growerów nie odróżnia roślin męskich od hermafrodyt.

Dlatego też najważniejszym plusem jest to, że przy feminizowanych nasionach marihuany nie musimy martwić się o rozróżnianie płci męskiej od żeńskiej, co wbrew pozorom jest dość trudne dla początkującego plantatora. Dodatkowym plusem jest oszczędność na nawadnianiu, zużyciu energii, czy różnego rodzaju nawozach, ponieważ nie musimy ich tracić na osobniki męskie, które i tak najczęściej lądują w śmietniku.

Kto i Po Co Tak Naprawdę Hoduje Rośliny z Nasion Feminizowanych?

Najczęściej po nasiona feminizowane sięgają osoby, które oczekują od rośliny liści bogatych w THC. A jak wiadomo, największą ilość tej substancji posiadają właśnie rośliny, które wyrosły z nasion feminizowanych. Jak wiadomo THC to substancja powodująca bardzo mocny efekt haju oraz pewnego rodzaju odlot, który wielu ludzi wręcz ubóstwia. Bardzo często stosują ją ludzie, którzy szukają pewnego rodzaju uczucia upalenia.

Jak możemy zauważyć na konopnym rynku mamy wiele różnorodnych i bogatych opcji oraz odmian, które mają różnego rodzaju działanie dopasowane tak, by każdy miał coś dla siebie. Jedne odmiany powodują senność i odprężenie na noc. Natomiast drugie działają pobudzająco i dają energię na cały dzień. Tak naprawdę wszystko zależy od nas i naszych potrzeb, które mamy w danym momencie. Warto więc spróbować różnego rodzaju eksperymentów z wieloma odmianami kannabioidów (raz sativa, raz indica). W końcu znajdziesz taką, która najbardziej będzie ci odpowiadać. Jednak nie samą przyjemnością człowiek żyje, wiele osób używa marihuany do celów religijnych oraz takich, by wyjść ze swojego ciała i odkryć swoją duszę. THC zawarte w marihuanie pomaga w poprawieniu humoru oraz w rozluźnieniu po ciężkim dniu. Dodatkowo pomaga zwalczyć stany depresyjne, jak i lękowe. Stąd też tak spore zainteresowanie roślinami z nasion feminizowanych.

Oceń
[Głosy: 4 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.