thc-thc.com

Jak Uchronić Swój Ogród Przed Złodziejami?

Sposoby na Złodziei Przy Uprawie Konopi Indyjskich na Dworze, Czyli Outdoor

Chciałbyś uprawiać swoje rośliny na dworze, ale boisz się, że padną one łupem złodziei? Najlepszym sposobem na ochronę roślin jest wyposażenie swojego miejsca uprawy w środki bezpieczeństwa, które jednocześnie nie będą sprawiały kłopotów z prawem. Jeśli chodzi o przemyślaną uprawę outdoor, to najlepszą strategią jest silna, ale bezpieczna ochrona.

Jak Utrzymać Złodziei z Dala od Swojej Uprawy

Niestety, nie wszystkie szkodniki da się zwalczyć używając ekologicznych pestycydów. W świecie, w którym uprawa marihuany staje się coraz bardziej legalna, hodowcy, którzy mają odwagę uprawiać swoje rośliny na outdoor, stają się pożądanym celem złodziejaszków. Niezależnie od tego, czy ich motywem jest zazdrość, czy po prostu chęć zdobycia darmowego towaru, uprawy na wolnym powietrzu stają się coraz bardziej narażone na plagę, której nie da się łatwo powstrzymać.

Jednak dopóki będziesz miał pod ręką kilka istotnych porad i trików, możesz czuć się bezpieczny. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na zabezpieczenie swoich grządek – bez narażania się na inne kłopoty. Użycie bardziej ekstremalnych metod ochrony swoich roślin może być bardzo kuszące, ale jeśli sam będziesz miał kłopoty z prawem to raczej nie będziesz mógł się cieszyć owocami swojej.

Pierwsza Zasada: Nikomu Nie Mów, Że Uprawiasz

Jest to prosta, ale często zapominana zasada uprawy konopi. Nawet w świecie, w którym wszystkie grupy społeczne wydają się w jakimś stopniu tolerować i akceptować marihuanę, to i tak istnieją tacy, których ten temat drażni i tylko czekają na to, aby na Ciebie nakablować. Nawet jeśli Twój najnowszy projekt może być gorącym tematem rozmów. Nigdy nie wiesz czy Twój kumpel nie rozpowie tego dalej i jak daleko ta informacja się rozejdzie. Jeśli nikt nie będzie wiedział o Twojej uprawie, to i nie znajdzie się ona na nikogo celowniku.

Jeśli koniecznie musisz porozmawiać o swoich uprawach na świeżym powietrzu, to naprawdę rozmawiaj tylko z ludźmi, którym absolutnie ufasz i którzy podzielają twoje hobby, tak aby docenili i uszanowali prywatność niezbędną dla udanej uprawy. To naprawdę najłatwiejszy i najbardziej skuteczny sposób na to, aby owoce Twojej ciężkiej pracy z dnia na dzień nie rozpłynęły się w powietrzu.

Druga Zasada: Chroń Swoje Rośliny Przed Ciekawskimi Spojrzeniami

Teraz, kiedy już wyeliminowałeś zagrożenie związane z chwaleniem się swoją uprawą, możemy przejść do następnego logicznego kroku: twoja uprawa nie powinna przyciągać niczyjego wzroku. Sekretna grządka nie jest już taka sekretna, gdy rośnie na niej wysoka jak dom sativa. Strategia utrzymania roślin pod kontrolą obejmuje kilka etapów.

Przede wszystkim niezbędne dla zdrowia roślin jest ich przycinanie, szczególnie po to, aby nie wykraczały one poza granice ogrodu. Nie miej żadnych zahamowań przed trimmingiem swoich roślin we wczesnej fazie wzrostu, aby utrzymać ich wielkość pod kontrolą. Kolejnym trikiem jest posadzenie innych roślin dookoła, które będą kamuflowały Twoją uprawę. Chociaż nie odstraszą one złodziei, to w pewnych okolicznościach mogą pomóc im zapobiec.

Trzecia Zasada: Posadź Rośliny Sąsiadujące

Ta strategia polega na zastosowaniu innych roślin w miejscu uprawy, tak aby zakamuflować rośliny konopi indyjskich oraz zminimalizować nieco charakterystyczny zapach. Jeśli w Twoim ogrodzie jest obszar, który można łatwo zobaczyć ze ścieżki lub drogi, zablokuj widok innymi roślinami, aby Twoje konopie nie przyciągały wzroku. Rodzaj nasadzeń zależy od tego, ile prywatności ma zapewnić i jakie rośliny dobrze komponują się z uprawianymi odmianami.

Czwarta Zasada: Chroń Swoje Rośliny Za Pomocą Kamer, Oświetlenia i Alarmów

Jeśli naprawdę chcesz zabezpieczyć swoje rośliny, prawdopodobnie będziesz musiał sięgnąć nieco głębiej do swojej kieszeni. Nie mówimy tu o furtce z zabezpieczeniami i zamkami na odciski palców, ale kilka dobrze rozmieszczonych kamer i świateł powinno wystarczyć. Wielu złodziei lubi prowadzić swoje działania pod osłoną nocy, dlatego lampy z czujnikami ruchu są niezastąpione jeśli chodzi o ochronę roślin. Jeśli często pracujesz poza domem, kamery monitorujące mogą również mieć sens.

Sam widok kamery jest często wystarczający, aby odstraszyć złodziei marihuany, a jeśli nie, to przynajmniej masz dowody dla policji (jeśli w swoim kraju możesz legalnie uprawiać). Kamery nadzorujące są stosunkowo niedrogie. Dostępne są również kamery IP lub WiFi z możliwością śledzenia tego, co dzieje się na żywo przez Internet. W ten sposób, nawet jeśli nie ma Cię w domu, zawsze możesz spojrzeć na swoje ukochane kwitnące damy.

Innym sposobem na poinformowanie intruzów o tym, że zostali wykryci jest system alarmowy. Zwykły przewód wyzwalający połączony z brzęczykiem o wysokim tonie jest zazwyczaj wystarczający. Bardziej wyrafinowanym (ale i droższym) wariantem są systemy alarmowe z czujnikami ruchu.

Należy tylko pamiętać, że urządzenia te lubią być uruchamiane przez wędrujące zwierzęta, a Twoi sąsiedzi prawdopodobnie nie będą zachwyceni słysząc ogłuszający alarm, gdy nie ma Cię w domu.

Piąta Zasada: Pies Jest Najlepszym Przyjacielem Człowieka i Growera

Jeśli nie masz jeszcze psa, to też może być to dobra inwestycja. A jeśli już posiadasz psa, to Twój ukochany zwierzak ma teraz szansę odpracować swoje darmowe wyżywienie i zakwaterowanie. Nie oznacza to jednak, że powinieneś szkolić swojego psa do atakowania intruzów natychmiast po ich zauważeniu. Zamiast tego, zwykle wystarczy, że będzie on swobodnie biegał po ogrodzie w ciągu dnia i nocy.

Jeśli potencjalny złodziej zauważył Twoją trawkę, szybko zauważy też psa. W większości przypadków sama myśl o konieczności walki z broniącym zwierzęciem wystarcza, by przestać myśleć o jego kradzieży. Ponadto, psy służą jako system wczesnego ostrzegania i mogą Cię ostrzec przed nieproszonymi gośćmi nawet jeśli jesteś w domu.

Szósta Zasada: Twarda Ofensywa To Nie Jest Dobre Rozwiązanie Jeśli Chodzi o Ochronę Roślin Marihuany

Chociaż może to być frustrujące, zwłaszcza gdy miesiące ciężkiej pracy zostają ci odebrane, nie powinieneś uciekać się do ekstremalnych metod ofensywy. Nie powinieneś zastawiać pułapek ani kopać niebezpiecznych dziur, w których ktoś może zostać zraniony i narazić Cię na kłopoty.

Niektóre z powyższych wskazówek mogą być stosowane przy minimalnych nakładach finansowych i, w przeważającej części, są więcej niż wystarczające, aby odstraszyć każdego niesympatycznego złodzieja roślin konopi. A dobre jest to, że nie wpędzą cię one w kłopoty z lokalną policją – o ile uprawa marihuany jest legalna w twoim miejscu zamieszkania.

Działaj mądrze, a jeszcze wiele lat później będziesz mógł zbierać pyszne owoce ze swojej uprawy konopi. Dzięki perspektywie niekończących się kwiatów, nigdy nie było lepszego czasu na to, aby stać się outdoorowym ogrodnikiem.

Oceń
[Głosy: 7 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.