thc-thc.com

Coffee Shopy w Holandii Będą Otwarte

Marihuana będzie do kupienia, coffee shopy w Holandii będą w dalszym ciągu otwarte

czy coffee shopy w Holandii będą otwarte przez CoVid-19

Holenderskie Coffee Shopy ponownie otwarte… a wszystko wydarzyło się po decyzji władz kraju o zamknięcia wszystkich coffee shopów, restauracji czy pubów do godziny 18:00 z powodu pandemi koronawirusa. Długie kolejki zainteresowanych ciągnęły się przy lokalach w każdym mieście, co spowodowało że cały towar znikł z półek w bardzo szybkim tempie, zdesperowani klienci zdecydowali o zrobieniu zapasu na zioło czy haszysz. Ponadto podano informacje że w mieście Roemond na południu Holandii zapasy w większej mierze wykupili Niemcy, którzy chcieli wykorzystać czas przed zamknięciem granicy holendersko – niemieckiej.

Tymczasem Holandia wydała oświadczenie że pozwoli, aby „coffee shopy” z konopiami pozostały otwarte, ale oczywiście pod pewnymi warunkami, a tym samym odstąpić od konieczności zamknięcia lokali.

Z obawy na rozprzestrzeniania się koronawirusa, decyzją było pozamykanie wszystkich „coffee shopy” ale rząd szybko odwołał swoje zdanie po po interwencji władz gmin, które ostrzegły, że taka decyzja przyczyni się do rozkwitu nielegalnego rynku.

Osoby zainteresowane mają możliwość kupna oraz odebranie konopi w coffee shopach, lecz w żadnym wypadku nie mogą pozostać na ich terenie, aby ją konsumować. Natomiast można złożyć zamówienie z dostawą do domu jak podaje podaje – NLTimes.

Tamtejsze gminy zwróciły uwagę na to, iż mimo sprzedaży marihuany w holenderskich coffee shopach jest przestępstwem, lecz mimo wszystko prokuratura nie inwigiluje właścicieli coffee shopów w celu takiej sprzedaży. Tak zwane Kofiki mają jedynie za zadanie przestrzegać „kryteriów tolerancji”: muszą jedynie ściśle stosować „kryteriów tolerancji”:

W owej sytuacji gminy mogą zarzucić pewne dystrakcyjne reguły, np. ograniczenie do sprzedaży tylko i wyłącznie dla obywateli Holandii. Jak wiadomo na dzień dzisiejszy coffee shopy korzystają z zaopatrzenia nie legalnych hodowców co w konsekwencji każdego roku są robione tysiące kontrole policyjne na osoby oprawiające konopie.

W Holandii przeprowadzony ma być eksperymentem w 2021r. by uprawiać konopie indyjskie przez legalnych producentów w celu dostarczania ich do “kofików”. Zamierzenia mają na celu wyeliminowanie czarnego rynku a także trudnego położenia, w jakim Holandia się znalazła. Ciekawe jest prawo holenderskie, które mówi że marihuana może być sprzedawana do coffee shopów, natomiast sama uprawa dalej pozostaje nielegalna.

Założenie rządu jest takie że zalegalizowanie krajowych upraw da możliwość nad lepszą kontrolą jakości wybranych odmian marihuany w ofercie coffee shopach, zamiarem jest dokonanie likwidacji przynajmniej jakiejś części nielegalnego rynku a co więcej zapewnienie dodatkowego wpływu podatkowego do budżetu państwa.

Oceń
[Głosy: 6 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.