thc-thc.com

Konopie – Oznaki, Przyczyny Powstawania Pleśni

Oznaki Oraz Przyczyny Powstawania Pleśni i Grzybów w Uprawie Konopi Indyjskich

powstawanie pleśni na roślinach konopi indyjskich

Prawdziwą zmorą każdego hodowcy to pleśń, ponieważ jest to jeden z najgorszy zagrożeń jakie czekają na nasze rośliny konopi, ale i topy. A więc co to jest pleśń? Nic innego jak rodzaj grzyba rozwijającego się w idealnych dla niego warunkach jakimi są wysoka wilgotność powietrza, wyższa temperatura oraz mały dostęp światła.

Pleśń to nic innego jak choroba grzybowa, która wywołuje wzrost strzępek grzyba w tkankach roślin, drewnie, skórze, papierze, co więcej istnieje wiele rodzajów pleśni, od tych szlachetnych, stosowanych np. winiarstwie oraz do tych szkodliwych, które fatalnie wpływających na zdrowie każdego człowieka. Pleśń potrafi zainfekować nawet nasiona na roślinie efektywnie je niszcząc. Podczas gdy decydujmy się na uprawę konopi, musimy wiedzieć jakie najczęściej występującym i najbardziej interesującym są dla nas przypadki pleśni szarej. Zarodniki szarej pleśni intensywnie infekują rośliny uprawne, szybko zaczynają rozwijać się i opanowywać, pokrywać od zalążka, nawet do całej rośliny szarym nalot czyli grzybem, który potrafi zniszczyć każdą roślinę bez wielkiego wysiłku w przypadku braku reakcji hodowcy, dlatego opiszemy, aby dowiedzieć się, jak uniknąć nie chcianego opanowania pleśni oraz jakie podejmować działania w celu pozbycia się pasożyta.

Zacięty hodowca kontroluje swoje rośliny, oglądając je z każdej strony, więc nie powinien mieć problemu z dojrzeniem martwych, żółciejących, szaro-brunatnego lub brązowe liści, wystające z dziwnym sposobem wysuszonych kwiatów na swoich roślinach. Przede wszystkim widoczna jest szara pleśń, która może pokazać się między pąkami kwiatów bądź na uszkodzonej łodydze czy miejscu obciętych liści. Tak naprawdę może być wszędzie. Rośliny konopi są narażone na zarażenie szarą pleśnią głównie w okresie późnego kwitnienia czyli koniec września a początek listopada podczas, gdy gwałtownie pogarsza się pogoda i obniżają temperatury.

W momencie, gdy dojrzymy już potencjalne ognisko pleśni, należy je bardzo szybko, ale delikatnie usunąć, gdyż grzyb rozsiewa zarodniki, które infekują w konsekwencji inne blisko stojące rośliny oraz doprowadzają do szybszego rozwijania się pleśni. Co, niestety może doprowadzić do poważnych zniszczeń naszych plonów. Aby chronić przed szarą pleśnią w uprawie organicznej polega na zabezpieczeniu i usuwaniu objawów.

jakie są oznaki powstawania pleśni na roślinach marihuany

Po pierwsze musimy się upewnić, że rośliny mają zapewniony stały przepływ powietrza natomiast w przypadku indoor dodatkowo możemy kontrolować wilgotność powietrza, nie pozwalając jej przekraczać 50-60%, Należy przede wszystkim pozbyć się listowie u dołu rośliny, gdzie wilgotność jest przeważnie najwyższa, pozostawiając od 15 do 30 cm odstępu pomiędzy ziemią, a rośliną.

Druga sprawa to zastosowanie tzw. lollipopping, polegający na trymowaniu listowia w wewnętrznej części rośliny, co w rezultacie przyniesie nam większy przepływ powietrza pomiędzy główną łodygą, a kwiatostanami.

Po trzecie, musimy kontrolować sytuację tak, aby łodygi się nie stykały wzajemnie, rozciągając je jeśli trzeba horyzontalnie przy zastosowaniu LST, co pomaga również stworzyć bardziej otwartą strukturę. Kolejną alternatywą prewencji są opryski bakteryjne, które mają za zadanie chronić krzaki przed rozprzestrzenianiem się pleśni, będące bardzo skutecznym sposobem na walkę z pasożytem w wilgotnym środowisku. Obecnie możemy na rynku dostać wiele organicznych produktów, posiadających certyfikat Unii Europejskiej wykorzystywane w rolnictwie ekologicznym. Śmiało możemy korzystać z tych preparatów ponieważ są bardzo bezpieczne dla zdrowia ludzkiego dlatego też są wykorzystywane naturalnie w wielu produktach żywnościowych, na pewno pewne jest to że nie zawierają szkodliwych chemikaliów, rozkładające się pod wpływem światła, wody i powietrza po kilku dniach. Zastosować możemy go na początku fazy kwitnienia, a kolejne w 7-10 dniu przed zbiorami. Podczas gdy nie unikniemy zarażenia kwiatostanów pod koniec kwitnienia musimy jednak natychmiast działać należy odciąć wszystkie zarażonych części ostrym nożykiem jeżeli topy są nie zainfekowane możemy nałożyć na nie worki foliowe, jeśli infekcja jest na tyle zaawansowana, sterylizacji miejsc kontaktu grzyba z rośliną trzeba przemyć alkoholem lub wodą utlenioną.

Jeśli szukasz odpornych odmian konopi na złe warunki atmosferyczne w tym też na pleśnie i grzyby, to znajdziesz je w naszym sklepie z nasionami marihuany THC-THC, pod zakładką: Odporne Odmiany.

Oceń
[Głosy: 3 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.