thc-thc.com

Marihuana Jest Już Legalna w Niemczech

Niemcy zalegalizowały marihuanę

Niemcy legalizują marihuanę – ile marihuany można mieć teraz przy sobie? Poznaj szczegóły ustawy

Od 1 kwietnia konsumpcja i posiadanie marihuany w określonych ilościach będzie w Niemczech legalne. Taki jest cel ambitnej ustawy antynarkotykowej zatwierdzonej w piątek 23 lutego przez Bundestag, stworzonej przez rząd kanclerza Olafa Scholza. Jednym z celów tej ustawy jest ograniczenie czarnego rynku marihuany.

Niemiecki rząd zatwierdza ustawę legalizującą konsumpcję i uprawę konopi indyjskich – jakie są limity?

Nowe prawo legalizuje konsumpcję konopi indyjskich dla dorosłych. Niemcy będą mogli posiadać do 25 gramów w miejscach publicznych na własny użytek i prywatnie uprawiać do trzech roślin płci żeńskiej. Posiadanie do 60 gramów suszonych kwiatów również nie będzie karane. Niemcy będą musieli spełnić jednak szereg wymagań i wytycznych, aby nieletni nie mieli dostępu do roślin – ma to na celu zapobieganie uzależnieniom wśród młodych i niepromowanie marihuany wśród młodszej części społeczeństwa.

Nielicencjonowany handel zarówno przez dorosłych, jak i nieletnich pozostaje przestępstwem, niezależnie od ilości. Będzie groziła za to grzywna lub 3 lata więzienia. Sprzedaż nieletnim podlega karze do pięciu lat pozbawienia wolności.

Powstaną specjalne miejsca, gdzie będzie można kupić marihuanę

Innym nowatorskim aspektem ustawy jest powstanie tak zwanych „klubów społecznych konopi”, prawnie zarejestrowanych stowarzyszeń non-profit z maksymalnie 500 członkami. Będą one zobowiązane do przestrzegania protokołu ochrony młodzieży, czyli będą surowo karane za sprzedaż marihuany nieletnim i nie wolno im reklamować się w żadnych mediach.

Każdy klub może uprawiać rośliny konopi zawierające THC (czyli tetrahydrokannabinol, główny psychoaktywny składnik marihuany) i dystrybuować je wśród swoich członków w określonych limitach: 25 gramów dziennie i łącznie 50 gramów miesięcznie. Każda z roślin może mieć maksymalną zawartością 10% THC. W przypadku osób w wieku 18-21 lat podaż jest ograniczona do 30 gramów miesięcznie. Ten sposób dystrybuowania marihuany ma rozpocząć się w lipcu bieżącego roku.

Zakaz nadal obowiązuje dla osób poniżej 18 roku życia i w przypadku produktów spożywczych z marihuaną

Posiadanie i spożywanie marihuany w Niemczech pozostaje zabronione dla osób poniżej 18 roku życia. Palenie marihuany w klubach nocnych lub w miejscach publicznych w promieniu 100 metrów lub w zasięgu wzroku szkół, przedszkoli, placów zabaw, obiektów młodzieżowych i obiektów sportowych również pozostanie zabronione. Nie będzie również dozwolona sprzedaż i/lub konsumpcja produktów spożywczych, takich jak ciastka lub słodycze z ekstraktem z konopi indyjskich.

Celem rozporządzenia jest szerzenie edukacji, oraz zapobiegania i leczenie skutków konopi indyjskich. Nie podano szczegółów, ale możemy podejrzewać, że na to zostaną po części przeznaczone wpływy z podatków. Jednocześnie rząd wzywa organy administracji do gromadzenia i analizowania danych na temat społecznych skutków złagodzenia ograniczeń.

Amnestia dla dawnych wyroków skazujących za marihuanę

Zostanie również ustanowiona amnestia dla wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie lub osobistą uprawę do 25 gramów. Trzeba będzie złożyć w tym celu wniosek. Niepokoi to Niemieckie Stowarzyszenie Sędziów, które obawia się ogromnego przeciążenia sądownictwa. Szacuje ono, że około 100 000 spraw może zostać ponownie rozpatrzonych w całym kraju w przypadku planowanego umorzenia wyroków za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi z mocą wsteczną.

Co z prowadzeniem samochodu?

Pod koniec marca przedstawione zostaną wytyczne dla kierowców. Obecnie prawo ustala limit THC na poziomie jednego nanograma na mililitr krwi, co wielu ekspertów uważa za zbyt niski poziom, ponieważ THC we krwi jest rozkładane, gdy ludzie palą marihuanę regularnie kilka dni po ostatnim użyciu, co nie stanowi problemu dla prowadzenia pojazdów.

Jak doszło do tego, że marihuana została zalegalizowana w Niemczech?

Ustawa trafiła do Bundestagu z około trzydziestoma poprawkami i po przezwyciężeniu silnych różnic zdań między trzema partiami tworzącymi rząd (socjaldemokratami z SPD, liberałami z FDP i Zielonymi). Za głosowali: SPD, Zieloni i FDP, ale także z Lewica i Sojusz Sahry Wagenknecht (BSW). Konserwatywna CDU i skrajnie prawicowa AfD głosowały przeciwko.

Zakup i sprzedaż, a także uprawa konopi indyjskich są w Niemczech zakazane od lat 70-tych, choć w wielu miejscach posiadanie niewielkich ilości już dawno przestało być ścigane. Medyczna marihuana, na przykład dla pacjentów cierpiących na ból, jest legalna na receptę od 2017 roku.

Oceń
[Głosy: 10 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.