thc-thc.com

Podstawy Uprawy Marihuany na Dworze

Uprawa marihuany na wolnym powietrzu polega na tym, aby wykorzystywać naturalne procesy w celu wspierania wzrostu roślin. Chociaż przyroda została przez nas na wiele sposobów ulepszona za pomocą zaawansowanej technologii uprawy i pomieszczeń hodowlanych, uprawa na wolnym powietrzu ma wiele zalet, których piwnica lub magazyn po prostu nie są w stanie zaoferować.

jakie są podstawy uprawy roślin konopi na dworze, czyli w hodowli outdoor

Jak tylko uprawa w grow roomie stała się możliwa, zaczęto naśladować naturę w zamkniętym i sterylnym środowisku, aby umożliwić roślinom rozwój w sztucznym świetle. Usunięcie rośliny z jej ekosystemu i umieszczenie jej w pomieszczeniach oznaczało, że dokładnie ten sam ekosystem musiał zostać odtworzony od podstaw.

Podczas gdy technologia jest obecnie bardzo zaawansowana i na temat produkcji wysokiej jakości marihuany w pomieszczeniach hodowlanych istnieje jednogłośny werdykt, to dla natury po prostu nie ma zastępstwa. Uprawa marihuany pod słońcem produkuje duże rośliny, wiele kwiatów i wymaga znacznie mniej opieki, co jest świetne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hodowców.

Kiedy Uprawia Się Marihuanę Outdoor?

Uprawa marihuany na dworze jest sezonowa, co oznacza, że nie uprawia się tych roślin w grudniu. Więc kiedy jest najlepszy czas na sianie? Na całym świecie mamy inny klimat ze względu na różne strefy klimatyczne, ale ogólnie rzecz biorąc, w Europie lub USA (oczywiście w krajach, gdzie uprawa marihuany jest legalna) do maja powinno się wysiać nasiona marihuany do ziemi.

W niektórych miejscach może nastąpić to nieco później ze względu na długie zimy, ale rośliny raczej nie powinny mieć problemów z wystartowaniem zanim lato na dobre się rozwinie. Zanim późnym latem lub wczesną jesienią rozpocznie się kwitnienie, Twój ogród tworzy dla marihuany ochronę poprzez naturalną, zawartą tam roślinność. W zależności od odmiany, na jaką się zdecydowałeś, zbiory powinny być możliwe w październiku lub na początku listopada. Jednak lepiej jest celować w zbiory pod koniec września lub początek października.

Wybierz Odpowiednie Odmiany

Decydującym aspektem jest wybór odpowiedniej odmiany. Powinieneś wybrać nie tylko takie odmiany, które będą posiadały cechy najbardziej odpowiadające Tobie, ale także takie odmiany, które będą się dobrze rozwijać w twoim klimacie. Jeśli żyjesz w wilgotnym klimacie, nie będziesz chciał uprawiać odmiany, która przystosowana jest do warunków pustynnych. Podczas gdy przy uprawie indoor możemy cieszyć się luksusem przyjaznego klimatu, uprawa na wolnym powietrzu nie jest tak pobłażliwa.

Ilość światła i długość ekspozycji na nie to dwa ważne czynniki przy wyborze odmiany. Jeśli mieszkasz w takich regionie, gdzie dni są krótkie, znajdź odmianę, która poradzi sobie z mniejszą ilością światła. Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, nie wybieraj odmiany, która wymaga dużej ilości wody. Kluczem jest dostosowanie wyboru odmian do tego, co ma do zaoferowania środowisko naturalne. I oczywiście pamiętaj, aby zawsze kupować nasiona w renomowanym seedbanku.

Wybierz Odpowiednią Glebę

Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jesteśmy już zdani na ziemię, którą mamy w swoim ogródku. Jeśli masz dobrą ziemię i masz możliwość zasadzenia swoich roślin bezpośrednio w niej, to zdecydowanie posiadasz wielką zaletę. Ziemia, jaka znajduje się w większości ogródków lub na większości podwórek może nadawać się do sadzenia trawy, ale jeśli planujesz uprawiać marihuanę, to trzeba nad nią najpierw popracować.

Jeśli nie planujesz sadzenia bezpośrednio w glebie, istnieje wiele bezglebowych metod uprawy marihuany, które mają neutralne pH i mogą być dostosowane do Twoich potrzeb. Włókna kokosowe są zdecydowanie najbardziej popularnym substytutem gleby. Wykonane z łupin orzechów kokosowych włókna kokosowe udowodniły, że są niezawodnym, neutralnym medium, które będą dobrze się sprawdzać w każdej doniczce, którą wybierzesz.

Rodzaj gleby, który wybierzesz, ma bezpośredni wpływ na stosowane przez Ciebie metody uprawy. Jeśli zdecydujesz się na sadzenie bezpośrednio w glebie, jedną z największych zalet jest pobudzenie korzystnych mikroorganizmów w glebie, w tym bakterii i grzybów. Kiedy roślina rośnie w naturze, składniki odżywcze zawarte w glebie są przekształcane przez mnóstwo mikroorganizmów w taką formę, która jest łatwiejsza do wchłonięcia.

Ta naturalna zaleta jest trudniejsza do powielenia w mediach takich jak włókna kokosowe, które są zwykle używane z solami odżywczymi. Decyzja, czy sadzić bezpośrednio w glebie, czy nie, zależy ostatecznie od tego, jak biologicznie chcesz uprawiać swoje rośliny. Jeśli nie chcesz wykorzystywać naturalnych procesów do poprawy jakości swoich roślin, to włókno kokosowe w oddychającej doniczce również da doskonałe rezultaty, ale w inny sposób.

Składniki Odżywcze

Wybór programu żywieniowego zależy również od tego, w jaki sposób chcesz uprawiać swoje rośliny. Masz możliwość korzystania z tradycyjnych soli odżywczych, uprawiać ekologicznie, a jeśli chcesz postawić na najbardziej naturalną metodę, to spróbuj rolnictwa wegańskiego. Sole odżywcze dobrze się sprawdzają, ale nie są odpowiednie jako biologiczny roztwór odżywczy.

Ekologiczne mieszanki żywieniowe jako nawóz wykorzystują odpady roślinne i zwierzęce. Rolnictwo ekologiczne idealnie nadaje się do uprawy w glebie, ponieważ promuje te korzystne mikroorganizmy, które są tak ważne dla naturalnego ekosystemu. Można by sadzić w glebie i używać soli odżywczych, ale stracilibyśmy największą przewagę rolnictwa ekologicznego, ponieważ sole odżywcze i mikroorganizmy się po prostu wzajemnie wykluczają.

Włókna kokosowe i sole odżywcze pasują do siebie jak ulał. Wszystko zależy wyłącznie od Twoich preferencji, jaki rodzaj uprawy chcesz stosować, ponieważ wszystkie metody będą produkować marihuanę wysokiej jakości. Uprawa na wolnym powietrzu oznacza powrót do natury i wykorzystanie wszystkiego, co ma ona do zaoferowania, w tym owadów i grzybów.

Jeśli zdecydujesz się sadzić bezpośrednio w ziemi, staraj się używać tylko herbaty kompostowej. Jeśli chodzi o uprawy naturalne i ekologiczne, herbata kompostowa jest najlepszym i najprostszym rozwiązaniem. Herbata kompostowa zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne do odżywiania roślin i wiele naturalnych mikroorganizmów, które uzupełniają ekosystem.

Oprócz Tego…

Kiedy już Twoje rośliny będą się rozwijały, możesz nieco odetchnąć i pozwolić, aby natura obrała swój kurs. Dowiedz się jak często trzeba „karmić” swój ogród, zwracać uwagę na szkodniki i spędzać czas z roślinami.

Nie minie dużo czasu, kiedy zaczniesz odczytywać sygnały, jakie wysyłają i Twoje rośliny i będziesz znał ich potrzeby. Możesz eksperymentować z przycinaniem lub usuwaniem liści, aby zwiększyć przepływ powietrza i możesz bawić się mieszankami odżywczymi, aby zobaczyć, czy jakieś sztuczki zwiększą Twoje plony. Kiedy już nabierzesz wprawy, możesz spróbować bardziej zaawansowanych technik uprawy.

Oceń
[Głosy: 7 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.