thc-thc.com

Skun – Potocznie Nazywany Holenderskim Skunem

Skunk jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych odmian marihuany na świecie. Nie znajdziesz zbyt wielu koneserów lub hodowców, którzy przynajmniej raz nie spotkali się z tą legendarną odmianą.

skunk czy też holenderskiskun z Holandii

Historia marihuany mówi nam, że Skunk została stworzona w Kalifornii na początku lat 70-tych XX wieku jako polihybrydowe skrzyżowanie dwóch sativ, Colombian Gold i Acapulco Gold oraz czystej krwi, afgańskiej indici. Odmiana została opracowana przez Sama „Skunkmana”, który był członkiem kolektywu pasjonatów cannabis. Warto wspomnieć, że Sam „Skunkman” był w tym czasie jedynie młodszym członkiem grupy i zgodnie z jego własnymi słowami, miał za sobą bardzo ograniczoną liczbę upraw.

W tamtym czasie, przed epoką wysokich technologi, hodowcy cannabis dokonywali selekcji tysięcy roślin na zewnątrz. Zazwyczaj wykrywanie najlepszych genetyk trwało latami, tak jak i ich ustabilizowanie. W przypadku Skunk, poszukiwanymi cechami były duże plony, krótki czas kwitnienia, zadowalające rozgałęzienie, wspaniały aromat oraz optymalny stosunek pąków do liści.

Po opracowaniu Skunk, odmiana dotarła do Europy w latach 80-tych, kiedy to Sam Skunkman sprowadził ją do Holandii, gdzie zaczął sprzedawać nasiona marihuany ze swoją własną firmą.

Nie trwało długo, aż Skunk został oficjalnie wprowadzony na scenę cannabis, a sama nazwa Skunk stała się synonimem dla wielu odmian, które pojawiły się w tym samym czasie co oryginalna Skunk, a wyrażenie „skunky” jest dziś powszechnie używane przez entuzjastów cannabis i oznacza, że coś posiada oldschoolowe cechy. W UK istnieje podobne znaczenie tego słowa, jednak jest ono powszechniej używane do opisania bardzo mocnych odmian, które posiadają wysoką zawartość THC, niezależnie od ich genetycznego dziedzictwa.

To, co odróżnia Skunk #1 od innych odmian, to to iż jest to jedna z najbardziej stabilnych, niezawodnych i homogenicznych roślin cannabis. Z tego powodu genetyki Skunk używa się często w tworzeniu nowych hybryd.

Nieco w przeciwieństwie do legendarnej stabilności Skunk, rodzice oryginalnego oryginalnej Skunk #1 mogą się nieco różnić w zależności od rożnych czynników, co doprowadziło do powstania różnych fenotypów odmiany. Dobry tego przykładem jest Cheese Exodus, który pochodzi z nasion konopi Skunk z Wielkiej Brytanii z końca lat 80-tych i która stała się bardzo popularnym, klasycznym szczepem.

Dziś mamy dwie główne odmiany genetyki Skunk #1: odmiana Sama Skunkmana „Sweet Skunk”, w której dominuje sativa. Ta odmiana ma bardzo przyjemne efekty i przeważająco słodki aromat. Kolejną odmianą jest „Roadkill Skunk” opracowana przez Neville’a. Ta odmiana pokazuje więcej cech afgańskich i ma bardzo intensywny aromat oraz bardziej relaksujące efekty.

Hybrydy cannabis, które ówcześnie były i nadal są tworzone z genetyki Skunk, będą miały jedną z tych dwóch w pokrewieństwie. Powszechnym jest, że hodowcy krzyżują fenotypy Skunk z genetyką indica, kiedy planują zwiększenie plonów i potencji odmiany.

W latach 90-tych na Polskich osiedlach mówiono na Skuna „Holenderski Skun”, na pewno każdy pamięta jak nazywano najlepszą marihuanę „najlepszy Holenderski Skun”. Jeśli chcesz więcej poczytać o tej fenomenalnej i ponad czasowej genetyce to odsyłamy Cię do naszego artykułu: Nasiona Marihuany, Konopi Legendarnej Odmiany Skunk.

Oceń
[Głosy: 1 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.