thc-thc.com

Woda Do Podlewania Uprawy Marihuany

Jaką Wodę Pozyskać do Uprawy Konopi Indyjskich? Pokazujemy Źródła

Jak wiadomo woda to całe życie na naszej ziemi jak i dla ludzi tak i dla roślin. Zatem dobrej jakości woda jest istotą udanej uprawy roślin konopi, ponieważ konopie zbudowane są w 90 % z wody i wykorzystują ją do prawidłowego rozwoju. Głównym faktem który należy zrozumieć dotyczącej wody to, że dzięki prawidłowemu przygotowaniu wody do podlewania naszych roślin może wznieść Twoje uprawy na wyżyny. Jakość wody to często pomijana cecha przy uprawach konopi indyjskich. Jednak może ona mieć wiele wspólnego z całą masą problemów, które mogą pojawić się może w czasie uprawy, na przykład w tym niedobór składników odżywczych. Jak zatem pozyskać dobre źródło wody dla naszych roślin?

podlewanie roślin marihuany, ile wody dla konopi

Woda

Woda powoduje transportowanie składników odżywczych, i to właśnie dzięki niej roślina jest sztywna i giętka jednocześnie, wykonuje również kluczową rolę w fotosyntezie. W czasie dnia, woda przechodzi w górę łodygi do samych liści, gdzie wyparowuje przez otwory i jest wymieniana na dwutlenek węgla. Wyszczególniony proces nazywamy transpiracją. Dwutlenek węgla w połączeniu ze światłem jest używany do produkcji cukrów, które służą jako pożywienie dla rośliny. Z kolei ten proces nazywamy fotosyntezą.

Woda skraplana z klimatyzatora lub osuszacza jest stosunkowo bardzo czysta – taka woda w zasadzie nie zawiera rozpuszczonych ciał stałych. Z tym, że taka woda zatrzymuje charakterystyczny zapach konopi.

Wodę deszczową możemy zebrać około 2000 litrów deszczu spadającego na dach. Taka woda jest lekko kwaśna na obszarach miejskich, ale jest wolna od chloru i zanieczyszczeń czy soli, co niestety nie możemy powiedzieć o wodach gruntowych. Dlatego uważamy, że wybór takiej wody jest najlepszy przy nawadnianiu naszych roślin. Umieść beczkę pod rynną umożliwisz sobie szybki i zarazem bardzo prosty sposób nabrana wody. Zmieszaj tak zebrana wodę z wodociągową, aby rozcieńczyć rozpuszczone substancje stałe. Należy zakryć beczki, aby zapobiec parowaniu i dostawaniu się różnorodnych zanieczyszczeń najlepiej zmierzyć odczytać pH przed użyciem.

Rzeki i strumienie takie zasoby wodne które są przeważnie publicznie kontrolowane.

Woda z kranu do użytku domowego niestety zawiera chlor i inne rozpuszczone minerały. W tym przypadku sprawdzaj również pH wody.

Dobry, ale jakże nie zawodnym sposobem na oczyszczenie wody jest napełnienie beczki i ustawiając je 61–91 cm nad ziemią. Zalecamy dodać siarczan amonu, żeby wytrącić sód, a następnie spuść wodę ze szczytu beczki, po czym dopełniając ją po każdym podlewaniu. Chlor, podobnie jak sód, jest wskazany ale w małych ilościach. Ponieważ jest niezbędny do wykorzystania tlenu podczas fotosyntezy. Pomijając fakt że jest także niezbędny do podziału komórek korzeni i liści. Tu też niestety musimy bardzo uważać ponieważ zbyt duża ilość chloru może spowodować uszkodzenia liści, oznaką wtedy jest brązowy kolor. Natomiast utleniają żelazo, mangan i siarkowodór, dzięki temu szybciej je można je odfiltrować. Regularnie opróżniaj beczkę i dokładnie wyczyść pozostałości i osady.

Woda ze studni wodą gruntową która pompowana jest bezpośrednio z miejsca jej przeznaczenia. W tej sytuacji trzeba koniecznie swoją studnię przebadać raz do roku, ponieważ zawartość minerałów często zmienia się wraz z porami roku i z upływem czasu. Głównie taka woda jest twarda, z wysokim poziomem wapnia i magnezu.

Woda oczyszczona

Filtry węglowe efektywnie usuwają chlor, chloraminy, osady i lotne związki organiczne na przykład farby, rozpuszczalniki naftowe i niebezpieczne odpady z wody. Lecz niestety nie usuwają rozpuszczonych soli mineralnych.

Jony mineralne z wody dejonizowanej są usunięte. Dejonizator wody działa na zasadzie przenoszenia wody po przez specjalne żywice jonowymienne, złożone sole sodowe. Żywice te wiążą się z mineralnymi rozpuszczonymi ciałami stałymi. Woda dejonizowana jest podobnie czysta do wody destylowanej. Dejonizacja nie usuwa konkretnych wirusów i bakterii.

Woda destylowana ma wyeliminowanych wiele niedoskonałości poprzez destylację, czyli proces gotowania wody. Powstałe pary są wychwytywane i skraplane pod postacią czystej wody. Kupno takiej wody jest dość dużym kosztem. Woda destylowana jest łatwo dostępna w sklepach spożywczych i centrach remontowych a także na każdej stacji benzynowej. Osoby uprawiające ogrody często używają wody destylowanej do sadzonek.

Oceń
[Głosy: 4 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.