thc-thc.com

Prawidłowe Przechowywanie Nasion Marihuany

Jak i Gdzie Prawidłowo Przechowywać Nasiona Konopi Indyjskich

Zaczynając swą przygodę z hodowaniem musimy wiedzieć o tym, iż bardzo istotna jest wiedza na temat nasion a mianowicie wszak wszystko zaczyna się od naszego małego nasiona. Dlatego musisz zapewnić im jak najlepsze możliwe warunki tak, aby uchronić je od jakichkolwiek zniszczeń czy uszkodzeń. Tak jak zadbamy o nasiona dbasz o swoje przyszłe zbiory.

jak prawidłowo przechowywać nasiona marihuany i konopi

Jak wiadomo nie od dziś nasiona marihuany są mocne i dość wytrzymałe ponieważ posiadają twardą łupinę, nasiona konopi wydają się być dość odporne , ale mimo wszystko trzeba o nie zadbać z najwyższą starannością, są naturalnym organizmem i niewłaściwe przechowywanie może negatywnie wpłynąć na rozwój roślin i nasze zbiory. Co więcej może zmniejszyć się także kieł kowalność, która tak naprawdę może wynieść w przypadku zdrowych nasion nawet ponad 90% i następuje w co najmniej 48 do 72h. Nie właściwie przechowywane nasiona mogą potrzebować nawet do 7 dni ,aby wykiełkować lecz musimy nastawić się, iż może to nawet nie nastąpić.

Podpowiemy kilka trików, aby uniknąć niepotrzebnych problemów a mianowicie, gdy tylko dostaniesz swoje nasiona zastosuj się do nich…

Nasiona marihuany posiadają trzech głównych wrogów:

  • wilgoć;
  • światło;
  • zmiany temperatury.

Pierwsza a zarazem bardzo ważna informacja to niska wilgotność to klucz dla zdrowych nasion. Należy przechowywać nasiona w chłodnym, ciemnym oraz suchym miejscu. Nasiona mogą zniszczyć gwałtowne zmiany temperatury oraz wysoka wilgotność, dlatego ważne jest, aby nie przekraczała 20-30%. Najlepszym rozwiązaniem to zapakować nasiona w woreczki próżniowe lub chociażby szczelnie je zamknąć. Tubki Eppendorf czyli przezroczysta tubka które świetnie się do tego nadają przy czym kolejnym krokiem może być włożenie ich do szczelnych zamkniętych woreczków strunowych. Na pewno to dobry sposób szczelnego zapakowania kilku sztuk nasion. Jeżeli nie masz próżniowej pakowarki np. do żywności a chcesz zapakować dużą ilość nasion to najlepszym rozwiązaniem będzie szczelne pudełko z gumką lub szczelnie zamykany słoik.

Jeśli chcemy skuteczniej zabezpieczyć nasiona przed wilgocią zalecamy do pudełka czy do tubki Eppendorf wrzucić pochłaniający wilgotność żel silica w postaci saszetek lub kulek. Również nadaje się do tego papier oraz gąbka.

Dane środki o których mowa z łatwością możesz kupić w internecie, ale możesz równie dobrze zamiast żelu wrzucić ryż, który także pochłania wilgoć.

Druga sprawa to taka że niska temperatura – 6°C do 8°C to najlepsza temperatura przechowywania nasion , a 24° C do kiełkowania. Dużo growerów uprawiających na dużą skalę posiada lodówkę typowo do przechowywania właśnie nasion, tak samo jak sklepy sprzedające nasiona marihuany.

Uwaga! powinniśmy pamiętać, iż w lodówkach też potrafi zbierać się wilgoć, aczkolwiek większość lodówek w dzisiejszych czasach odprowadza wilgoć, aczkolwiek mimo wszystko, niezależnie od posiadanej przez nas lodówki należy trzymać w niej nasion szczelnie zamknięte.

Wszak nie posiadasz lodówki, czy już nie masz w niej miejsca a planujesz użyć swoich nasion wkrótce to schowaj je w szufladzie czy w szafce w najchłodniejszym miejscu, ponieważ w ten sposób powinny przetrwać dość długi czas. Lecz pytanie tylko czy będzie to miało szkodliwy wpływ na rozwój roślin, jak duży i po jakim czasie. Z wiedzy jaką posiadamy kieł kowalność powinna utrzymać się na bardzo wysokim poziomie co więcej po kilku miesiącach przechowywania w szufladzie lecz pod warunkiem iż są szczelnie zamknięte, natomiast jeżeli tylko jest to możliwe od razu po zakupie trafią do lodówki po to, aby zapewnić zarówno wysoką kieł kowalność jak i obfite, zdrowe rośliny czy dużym plonie.

Czy jest możliwe przechowywanie nasion konopi w zamrażarce? Oczywiście że tak, nasiona konopi można przechowywać w zamrażarce. Im niższa temperatura, tym wolniej tracą one swoją moc. Lecz mrożenie nasion zwykle nie jest potrzebne. Ważne, aby spełnić warunki, które opisaliśmy powyżej, a powinniśmy być w stanie zachować swoje nasiona przez okres do pięciu lat i nadal mieć wysoki procent kiełkowania.

Po trzecie unikaj światła i słońca to kolejna ważna sprawa, o której trzeba pamiętać to żeby na nasiona nie świeciło światło. Trzymanie nasion w miejscu, w którym świeci na nie światło może bardzo mocno zmniejszyć potencjał i wzrost nasiona. Nasze nasiona powinny być szczelnie zamknięte i nie przepuszczają światła, ale część osób ma opakowania przez które widać nasiona więc trzeba pilność żeby nie zostawić ich na wierzchu gdzie przenika światło dzienne czy włączone lampy.

Pamiętajmy, aby zaraz po zakupie, szczelnie zamknięte nasiona schować do lodówki, najlepiej w szczelnym pojemniku. Po zamknięciu nie otwieraj ich bez konkretnych powodów bo każda zmiana temperatury i wilgotności naraża je na poważne uszkodzenia. Jeśli zastosujesz się do tych podpowiedzi to Twoje nasiona powinny być dobre przez wiele lat.

Mimo że widzieliśmy że nasiona przechowywane o wiele gorzej potrafią kiełkować bez problemu nawet po kilku miesiącach to nie znaczy że zawsze tak będzie i że rośliny będą zdrowe dlatego jeżeli to tylko możliwe należy korzystać z danych rad.

W Jaki Sposób Wykorzystać Stare Nasiona Konopi, Czy Jest Możliwe, Aby Wykiełkowały?

nasiona konopi powinny być przechowywane w lodówce

Kiedy znajdziemy jakieś stare nasionko na dnie starej szuflady lub szafki. Oto wskazówki dotyczące kiełkowania starych nasion marihuany. Wstępnie przed rozpoczęciem kiełkowania starych nasion spróbuj namoczyć je w wodzie gazowanej wzbogaconej kwasem fulwowym, przyspieszaczem kiełkowania, nadtlenkiem wodoru lub kwasem giberelinowym. Jeżeli chcemy osiągnąć jak najwyższe wyniki, należy użyć wody o temperaturze pokojowej oraz trzymać je 12 godzin w zaciemnionym i ciepłym miejscu.

Przez to iż stare nasiona posiadają dość twardą łupinę zaleca się delikatne starcie papierem ściernym po to aby pomóc wilgoci i ciepłu przedostać się do nasion w momencie kiełkowania. Po zakończeniu ważny jest również grzbiet nasiona. Grzbiet to ta lekko podwyższona strona nasiona. Podobnie jak inne części łupiny, grzbiet może z czasem stać się dość twardy. Ostateczną próbą, pomocną może okazać się niewielkie nacięcie łupiny nasiona. Rzecz w tym że nie jest to jednak najlepsze lekarstwo i należy naprawdę uważać, aby nie uszkodzić środka nasiona.

Należy jednak pamiętać, że niektóre stare nasiona po prostu nigdy nie wykiełkują, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać.

Oceń
[Głosy: 2 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.