thc-thc.com

Co to Jest Fimming w Uprawie Marihuany?

W uprawie roślin najważniejszy jest grunt oraz odpowiednia pielęgnacja. Na szczęście w przypadku marihuany doświadczeni hodowcy wypracowali pewne techniki, które nie raz pomogły początkującym – nawet jeśli mowa o niesprzyjających warunkach hodowlanych. Czym jest fimming i dlaczego powinieneś go poznać? Kiedy należy przeprowadzić FIM? Czy warto w ogóle to robić? Jeśli kochasz rośliny i interesują Cię sprawdzone techniki hodowli, to ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego!

porównanie fimmingu oraz toppingu

Fimming w Uprawie Marihuany – Na Czym Polega?

Wiele świetnych pomysłów powstaje przez przypadek. Co do tego nie ma reguły, ponieważ obecnie niezwykłą popularną metodą w uprawie marihuany jest fimming, który odkryto przypadkowo. Na czym ta technika polega? Otóż jest to stymulowanie wzrostu konopi poprzez regularne cięcia szczytu rośliny (Ciecia nie tak bardzo głębokie jak w przypadku podobnej metody jaką jest topping.). To niezwykle skuteczny proces odkryty przez człowieka, który chciał przyciąć szczyt swojego kwiatu konopi, jednak niechcący zostawił końcówkę szczytu. Po kilku dniach hodowca dostrzegł, że z rośliny wyrastają cztery dodatkowe szczyty – w ten oto sposób powstał FIM.

Teraz każdy hodowca wykorzystuje tą metodę. Polega ona na tym, aby regularnie i precyzyjnie ucinać ok. 75-80% podstawowego szczytu rośliny. Osoby, które wypróbowały tę technikę twierdzą, że jeśli zrobisz to dobrze i w odpowiednim miejscu, to Twoim oczom po krótkim czasie mogą ukazać się cztery, a nawet i więcej łodyg. Najważniejszym efektem przycinania (fimmingu) jest skuteczne zwiększenie plonów zwłaszcza wtedy, kiedy inne metody zawodzą. Uprawa marihuany wbrew pozorom nie należy do łatwych zadań, a jasne jest to, że każdy chce uzyskać ponadprzeciętne wyniki w uprawie marihuany. Kolejnym plusem tej metody jest to, że każdy może ją spróbować – wymaga jedynie precyzji i trzymania się kilku istotnych zasad. Nie możesz od tak uciąć sobie głównej łodygi – trzeba przede wszystkim wiedzieć, kiedy można to zrobić.

Kiedy Robić Proces Fimmingu?

Specjaliści w hodowli marihuany twierdzą, że fimming najlepiej robić, kiedy Twoja roślina wykształci gotowe trzy lub nawet cztery piętra liści. Nie jest to jednak ścisła zasada, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby fim wykonywać później. Nawet jest to zalecane, ponieważ minusem fimmingu jest niestety to, że ta operacja dość mocno stresuje roślinę. W związku z tym fimming najlepiej robić wtedy, kiedy młoda roślina ma sporo liści – dzięki temu o wiele szybciej dojdzie do siebie. Musisz również uzbroić się w cierpliwość, bo efekty zobaczysz dopiero po kilku dniach. Po skutecznym fimmingu wzrost rośliny może zostać spowolniony nawet na kilka dni, jednak nic się nie bój – jest to naturalna odpowiedź rośliny na ucięcie szczytu. Jest to spowodowane tym, że Twoja konopia potrzebuje trochę czasu na regenerację, a kiedy już to zrobi, to szybko zobaczysz nowe szczyty głównej łodygi.

Fimming Marihuany – Czy Warto?

Trzeba również wspomnieć o tym, że wzrost konopi kontrolowany jest przez auksyny, czyli hormony, które domyślnie zbierają się w górnej części rośliny, co z kolei powoduje, że kwiat rośnie ku górze. Czasem jednak warunki i jakość rośliny powodują, że tego hormonu potrafi być naprawdę mało i w ogóle nie daje efektu. Świetnym rozwiązaniem są odpowiednie techniki stymulujące, które są całkowicie bezpieczne dla roślin. Fimming wręcz zachęca konopie do wzrostu, zwiększając tym samym liczbę posiadanych szczytów.

Dzięki temu hodowca może z łatwością ujednolicić wzrost hodowanych roślin i umożliwić sobie tym samym prostsze kształtowanie swoich konopi. Nie ma znaczenia też to, czy uprawiasz 10, 20 czy 50 roślin konopi – pewne jest to, że fimming marihuany przyniesie Twoim plonom wiele korzyści, do których należą:

  • o wiele gęstsze pąki,
  • mniejsze szanse na pleśń z powodu lepszego przepływu powietrza,
  • kontrolowanie wzrostu roślin,
  • zwiększone produkcje żywicy,
  • większe plony.

Prosta Technika Dla Początkujących

Wyżej wspomniany stres rośliny można zredukować dzięki kilku sprytnym sposobom. Aby fimming dał Ci jak najlepsze rezultaty, należy głównie wyrównać rozłożenie gałęzi oraz otoczenia roślin tak, aby światło mogło dotrzeć do wszystkich miejsc kwitnienia rośliny w równym stopniu. Istotne jest również powietrze, ponieważ powinieneś również zadbać o jego swobodny przepływ między pąkami roślin. Te kroki polecamy zwłaszcza początkującym hodowcom dlatego, że bezstresowa stymulacja wzrostu pozwoli Twojej roślinie szybciej i skuteczniej zregenerować się nawet w trudnych warunkach – a im nie każdy potrafi zaradzić.

Pomimo swoich wymagań i delikatności, marihuana nie należy do agresywnych roślin – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś trochę poeksperymentował, pamiętaj jedynie o pewnej dozie ostrożności oraz wyciąganiu wniosków. Trzeba podkreślić, że nawet doświadczony hodowca może się pomylić. Zawsze i wszędzie istnieje ryzyko, jednak warto to zrobić dla możliwości szybkiego polepszenia swoich zbiorów. Możesz śmiało podzielić się wskazówkami ze swoimi znajomymi hodowcami. A może oni już znają tę technikę?

Oceń
[Głosy: 5 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.