thc-thc.com

Co to Jest THCV?

czym jest thcv

THCV cieszy się rosnącą popularnością. Naukowcy dokonują kolejnych badań z jego wykorzystaniem. Testowane jest przede wszystkim działanie tej substancji na jednostki chorobotwórcze. Czy THCV, czyli tetrahydrokannabiwarin, wykazuje efekty terapeutyczne? Co kryje się pod tą poważnie brzmiącą nazwą i w jakich celach wykorzystuje się ten związek?

Czym Właściwie Jest THCV?

THCV jest jednym z kannabinoidów występujących w roślinie konopi. Jest to związek bardzo podobny budową i nieznacznie działaniem do popularnego THC. Niestety THCV jest bardzo trudną do wydobycia i wyizolowania substancją. Jednak jej pozytywne działanie motywuje hodowców do tworzenia krzyżówek roślin, które będą charakteryzowały się większą jej ilością. Czym różni się znane od lat THC, od niedawno odkrytego THCV?

THCV wykazuje znikome działanie psychoaktywne. W przypadku małych ilości działanie to w ogóle nie występuje.

THC może wywoływać uczucie zmęczenia i otumanienia, natomiast THCV nie wprowadza w taki stan.

THCV wspomaga uczucie sytości. Wykazuje działanie tłumiące apetyt, dzięki czemu przyczynia się do utraty wagi.

Kannabinoidy, Co to Takiego?

Jest tu grupa związków chemicznych. Niegdyś nazwę tą przypisywało się wyłącznie substancją zawartym w konopiach. Dziś wiadomo, że kannabinoidy występują również w organizmach ludzkich (kannabinoidy syntetyczne) i zwierzęcych (endokannabinoidy). Do kannabinoidów roślinnych zalicza się również:

  • THC (Tetrahydrokannabinol),
  • CBN (Kannabinol).

Wszystkie kannabinoidy roślinne rewelacyjnie rozpuszczają się w tłuszczach. Ich rozcieńczenie następuje również po zamoczeniu w alkoholach. Nie są jednak rozpuszczalne w wodzie.

Do Czego Wykorzystuje się THCV?

Z medycznego punktu widzenia THCV może być pomocne w leczeniu wielu przypadłości. Spektrum jego zastosowania jest naprawdę szerokie. Pozytywne działanie tej substancji sprawia, że wykorzystywana jest również w celach leczenia nawracającego bólu. Poza tym THCV stosuje się w takich przypadłościach jak:

Napady Paniki

Najpopularniejsze wykorzystanie THCV. Wiąże się to bezpośrednio ze stosowaniem równocześnie THC. O pozytywnym działaniu tej drugiej substancji na stany lękowe i napady paniki wiadomo nie od dziś. Niestety podawana samodzielnie wywołuje działanie psychoaktywne. THCV działanie to neutralizuje. Dlatego właśnie do prawidłowego leczenia stosuje się obie substancje jednocześnie.

Leczenie Otyłości

THCV tłumi apetyt. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje się je do leczenia otyłości. Zmniejszenie łaknienia efektywnie przyczynia się do utraty kilogramów. Działanie to jest potęgowane faktem, iż THCV pobudza organizm do działania. Zwiększona ilość ruchu i mniejsza przyswajalność kalorii pozwala pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej.

Wzmożona Łamliwość Kości

Wzmożona łamliwość kości i wypadanie zębów są powodami do niepokoju. W takim przypadku konieczna jest interwencja lekarzy. W celach zapobiegania tych przypadłości, z powodzeniem stosuje się kannabinoidy. Jednym z nich jest THCV.

Cukrzyca

THCV obniża poziom glukozy w organizmie. Jednocześnie wspomaga pracę trzustki. Może być więc z powodzeniem wykorzystywane przy leczeniu cukrzycy. Co ciekawe, jest to jedna z niewielu substancji, która równocześnie do leczenia cukrzycy, zmniejsza insulinoodporność tkanek.

Nowotwory

Dotychczas nie udowodniono działania przeciwnowotworowego. Jednak THCV zwalcza stany zapalne i łagodzi odczuwanie bólu. Dlatego właśnie substancja ta może być wykorzystywana w przypadku walki z rakiem. Jej pozytywne działanie może przynieść realne odczucie ulgi u chorego.
Warto jednak podkreślić, że większość wyżej wymienionych zastosowań dotychczas badanych było wyłącznie w celach naukowych i pod czujnym okiem naukowców.

Za Mało THCV

Badania potwierdziły, że THCV zmniejsza ból. Posiada również wiele innych, pozytywnych działań. W związku z tym zainteresowanie THCV staje się coraz większe. Problem jest jednak fakt, że substancja ta występuje w roślinie konopi, niemal w śladowych ilościach. w porównaniu do THC jej ilość jest na tyle mała, że trudno ją wyizolować. To bardzo niepokoi naukowców, którzy od dłuższego czasu sprawdzają jak zachowuje się naturalne THCV. Oczywiście plantatorzy starają się tworzyć krzyżówki roślin, które charakteryzowałby się wyższą ilością THCV. Jednak dotychczas próby te nie przynoszą wystarczających rezultatów.

Czy THCV Jest Legalne?

THCV obecne jest w roślinach konopi, których uprawa w wielu krajach jest wciąż nielegalna. Legalność samego THCV różni się w różnych zakątkach świata. W Polsce THCV jest substancją niesklasyfikowaną. Stany Zjednoczone uważają jednak, że THCV nie należy do narkotyków.

Przeczytaj również: Jak Działa THCV na Chorobę Parkinsona?

Oceń
[Głosy: 11 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.