thc-thc.com

Co to Jest THC?

Marihuana to temat niezwykle kontrowersyjny. Jedni domagają się jej całkowitej legalizacji, natomiast drudzy, są radykalnymi przeciwnikami. Mimo tego nie da się zaprzeczyć temu, że konopie od dawna są stosowane jako zioła lecznicze. Kwiaty rośliny były wykorzystywane do leczenia wrzodów, oparzeń i ran, natomiast nasiona konopi najbardziej ceniono za właściwości przeciwzapalne. Potocznie znana jako trawka, zioło, czy maryśka zawiera w sobie główny składnik, jakim jest THC (tetrahydrocannabinol). To właśnie on jest odpowiedzialny za działanie psychoaktywne, jakie zachodzi w organizmie człowieka.

związek thc, czyli tetrahydrocannabinol czym jest ta substancja

Początki THC

Pierwsza izolacja THC była możliwa dzięki izraelskiemu chemikowi o imieniu Raphael Mechoulam. W roku 1964 udało mu się wyizolować oraz zsyntetyzować THC pochodzącego z haszyszu libańskiego. Dzięki temu dokonaniu rozpoczęto badania nad konopiami, co umożliwiło odkrycie innych kannabinoidów, receptorów kanaibinoidowych oraz endokannabinoidów, które organizm ludzki wytwarza naturalnie w celu utrzymywania homeostazy i zdrowia, z kolei te związki są podobne do THC.

Czym jest THC?

THC jest głównym składnikiem marihuany. Jego pełna nazwa brzmi tetrahydrocannabinol, który jest naturalnym kannabinoidem występującym w konopiach. Jego stężenie różni się w zależności od fenotypu, gatunku i odmiany rośliny konopi. Jest to związek aktywny wpływający bezpośrednio na receptory mózgowe, a także uczestniczący w wielu procesach chemicznych, jakie zachodzą w organizmie. Powszechnie THC jest znane ze swojego działania psychoaktywnego, które odpowiada za uczucie odurzenia. W Polsce ta substancja jest dopuszczalna w stężeniu nie większym niż 0.2%.

Działanie THC

THC w społeczeństwie wywołuje od dawna wiele kontrowersji. Z jednej strony barykady znajdują się ludzie, którzy uważają go za szkodliwy narkotyk. Jednak druga strona uważa, że jest to skuteczne lekarstwo na różne dolegliwości. Największą kością niezgody są właściwości THC, które budzą u niektórych niepokój dotyczący wpływu substancji na organizm człowieka.

Związek tetrahydrocannabinolowy prowadzi do wielu procesów chemicznych, jakie mają miejsce w organizmie człowieka. Oddziałuje on bezpośrednio na układ nerwowy oraz wysyła nieprawidłowe sygnały do komórek tworzących tkankę nerwową w mózgu. THC oddziałuje na rejon w mózgu, który jest odpowiedzialny za wydzielanie dopaminy. Z kolei zagęszczenie jej znajduje się w tej części, który odpowiada za myślenie, koncentrację, pamięć, procesy emocjonalne, percepcję czasu oraz koordynację ruchową. Dzięki wpływowi THC aktywność komórek ulega zmianie, co powoduje objawy odurzenia.

Jak Długo THC Utrzymuje się We Krwi i w Moczu?

Badanie THC najczęściej dotyczy wymazu śliny, jednak zawartość tej substancji można również sprawdzić poprzez badanie stężenia THC we krwi. U osób zażywających tę substancję w sposób sporadyczny zazwyczaj znika ona w okresie 2 lub 3 dni. Natomiast u osób stosujących marihuanę często, okres ten trwa do 2 tygodni. W przypadku moczu czas utrzymywania się THC jest inny, więc u osób, które mają z nią częściej do czynienia, okres ten wydłuża się do jednego miesiąca.

Obawy Przeciwników THC

Z racji tego, że jest to temat bardzo kontrowersyjny, przeciwnicy tego typu substancji wypowiadają się na temat jej szkodliwości, który wynika ze zbyt długiego stosowania THC. Uważa się, że w wyniku długiego stosowania THC mogą wystąpić powikłania, które dotyczą: dezorientacji, zaburzeń pamięci, uwagi, logicznego myślenia, koncentracji, koordynacji ruchowej oraz zniekształcenia postrzegania rzeczywistości, wywołanie stanów depresyjnych, lęków i psychozy, a także bóle głowy, podniesienie ciśnienia krwi i omdlenia.

Właściwości terapeutyczne THC (Tetrahydrocannabinolu)

Mimo tego, że marihuana cieszy się złą sławą, nie można jej odmówić ważnych efektów terapeutycznych, które idą w parze z zażywaniem substancji THC. Dodatkowo wielu pacjentów, którzy używają THC w połączeniu z CBD, ceni sobie ich działanie na organizm. Najważniejszymi właściwościami, które zalicza się do terapeutycznego działania THC, są: działania przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwwymiotne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, czy pobudzające apetyt oraz rozluźniające i odprężające. Ponadto istnieją przypadki, w których niepożądane skutki są traktowane jako korzyści terapeutyczne. Podczas leczenia niektórych stanów klinicznych, okazuje się czasami, że zmiana postrzegania własnego ciała, jest zbawienna dla niektórych pacjentów. Natomiast zmiany zachodzące w pamięci, są korzystne w leczeniu objawów steru pourazowego. Dlatego też uważa się, że ostrożne dawkowanie THC może korzystnie wpływać na leczenie pacjentów, a niekorzystne działania można w każdej chwili wyeliminować poprzez zmniejszenie dawki lub całkowite przerwanie leczenia tą substancją. Ostatecznie jednak to w przypadku CBD, który posiada takie same zalety jak THC, a jednocześnie pozbawiony jest jego wad, najczęściej wykorzystuje się go podczas leczenia terapeutycznego.

Oceń
[Głosy: 7 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.