thc-thc.com

Co To Są Nasiona Marihuany Regularne?

czym są nasiona konopi regularne

Regularne Nasiona Konopi – Co Warto Wiedzieć?

Osoby decydujące się na zakup nasion marihuany wybierają produkty, które w największym stopniu odpowiadają ich osobistym potrzebom. Przeciętni klienci decydują się na zakup nasion feminizowanych, gdyż nie kierując się tymi samymi pobudkami, co ludzie zajmujący się hodowlą konopi, czyli tworzeniem nowych odmian. Profesjonalni hodowcy, którzy tworzą nowe szczepy kupują regularne nasiona marihuany, które są tak naprawdę zwyczajnymi pestkami, z których wyrastają osobniki obu płci – żeńskiej i męskiej. Dlatego konopie należą do 7% roślin okrytozalążkowych, które można określić jako dwupienne. Osoby obeznane w temacie nie są zazwyczaj zainteresowane ich kupnem ze względu na fakt, że męskie rośliny nie mogą zostać wykorzystane przy produkcji marihuany czy haszyszu.

Regularne Nasiona Konopi – Charakterystyka

Regularne nasiona konopi są pozbawione ingerencji człowieka. Uprawa jest zróżnicowana, dlatego nie mamy wpływu na płeć. Z racji tego, że owe pestki mają po 50% szans na wyrośniecie roślin męskich lub żeńskich hodowca podejmuje pewne ryzyko. Jednak regularne nasiona konopi posiadają wiele innych pozytywnych cech, przez które powinno rozważyć się ich kupno:

  • Mają skłonności do produkcji bardziej energicznych roślin.
  • Dobrze znoszą stres.
  • Rośliny mają zwiększoną odporność.
  • Pobierane od nich sadzonki charakteryzują się gwałtownym wzrostem i owocnymi plonami.
  • Są niezbędne przy uprawie własnych odmian oraz są gwarancją na pozyskanie lepszej jakości szczepów.

Regularne a Feminizowane Nasiona Marihuany – Zależności

Większość ludzi decydujących się na zakup nasion konopi preferuje pestki, z których wyrośnie roślina żeńska. W tym celu, w latach 90. powstały feminizowane nasiona cannabis, co zrewolucjonizowało uprawę konopi. Takie nasiona zostały poddane genetycznej modyfikacji, w wyniku której z zalążków wyrastały tylko żeńskie rośliny. Tym sposobem usunięto element losowości dotyczącej płci konopi, co przełożyło się na ułatwienie hodowli marihuany oraz ekonomiczność jej uprawy. Obecnie ogromną popularnością cieszą się właśnie nasiona feminizowane, które dają gwarancje uzyskania żeńskiej rośliny, a co za tym idzie – powstają rośliny bogate w kannabinoidy takie jak THC i CBD, co zdecydowanie ułatwia sprawę, gdy uprawia się marihuanę tylko dla tej grupy składników. Popyt na żeńskie rośliny trwa nieprzerwanie od 1998 roku. Przez to zakup regularnych nasion konopi jest bardzo utrudniony, a czasem niemożliwy w większości seedbanków. Aktualnie aż 95% europejskich firm sprzedaje nasiona feminizowane. Co ostatecznie doprowadziło do tego, że wiele osób zapomniało o tym jak ważne są regularne nasiona. Warto podkreślać, iż bez nich proces tworzenia oraz utrzymywania zróżnicowanych genów konopi jest niemożliwy. Seedbanki, a także hodowcy powinni brać odpowiedzialność i zapewnić klientowi regularne nasiona konopi, bez których tak naprawdę cały biznes upadnie.

nasiona konopi regularne a feminizowane

Rośliny męskie są kluczem przy uprawie nowych odmian marihuany, nie tyczy się to tylko tego aspektu. Bez regularnych nasion nie dojdzie do rozmnażania pomiędzy roślinami. Ten fakt sprawia, że regularne nasiona konopi są pożądanym towarem przez doświadczonych hodowców. Bez znaczenia jest to czy wyhodowana przez Ciebie roślina ma posiadać określony profil smakowy, kolor czy poziom mocy – bez regularnych nasion konopi nic nie uda Ci się stworzyć. Tego typu ziarna, wolne od ingerencji ludzi, są gwarancją na zdrowe, odporne oraz silne szczepki. Również bardzo dobrze zapuszczają korzenie oraz rosną w szybkim tempie, lepiej niż rośliny z feminizowanych nasion konopi, nie są też tak dobre do do klonowania jak rośliny z pestek regularnych. Ponadto mają skłonności do utraty stabilności na gruncie genetycznym spowodowanym procesem klonowania.

Używanie Regularnych Nasion Konopi – Zalety

  • Oryginalny fenotyp – niektórzy hodowcy nie kierują się tylko chęcią odnalezieniem odpowiedniego genotypu. Decydując się na uprawę konopi powstałych z regularnych nasion masz 100% pewność, iż jest ona w posiadaniu wszystkich swoich genów. Wśród wyprodukowanych nasion feminizowanych może trafić się fenotyp różniący się od oryginalnego szczepu. W przypadku regularnych nasion konopi można wejść w posiadanie fenotypu z nienaruszoną genetyką, która jest w pełni różniącą się od fenotypu znajdujących się w nasionach feminizowanych.
  • Własne odmiany – po upływie dłuższego czasu, gdy dochodzi do rozmnażania klonów z roślinami męskimi, da się wyhodować najróżniejsze szczepy, specyficzne ze względu na swoje właściwości, zapach, kolor czy moc. Istnieje pełna dowolność i spora przestrzeń na przeprowadzenie wiele modyfikacji. Na pewno wiele z końcowych plonów mogłoby dorównać roślinom uprawianym przez najlepszych hodowców.
Oceń
[Głosy: 11 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.