thc-thc.com

Co To Są Nasiona Marihuany z Autofloweringiem?

Cannabis Ruderalis jest rośliną szczególną. Od konopi indyjskiej i siewnej różni się sposobem kwitnienia i uprawy. Warto też dodać, że ten szczególny rodzaj konopi cieszy się popularnością od zamierzchłych czasów. Wykorzystywana była do odprawiania rytuałów religijno-magicznych przez kapłanów i szamanów. Jest stosunkowo łatwa w uprawie i choć jej działanie różni się znacznie od tego, spotykanego w zamierzchłej przeszłości, to wciąż jest numerem jeden wśród ziół o działaniu psychoaktywnym. A więc czym są nasiona marihuany z autofloweringiem?

czym jest autoflowering, potocznie automat

Rośliny Automatyczne

Marihuana nie jest rośliną jednorodną. Rozróżnia się jej różne odmiany, które cieszą się własną specyfiką. Marihuana użytkowa wytwarzana jest z konopi indyjskiej, lecznicza również z indyjskiej ale również z siewnej, czyli słynne produkty CBD. Istnieje też trzecia odmiana tej rośliny. To tak zwana marihuana z autofloweringiem. Roboczą nazwą jej nasion jest automat. Nazewnictwo nie jest przypadkowe. Nasiona tej odmiany kwitną automatycznie. Na czym polega ten ewenement? Warto przyjrzeć się cechom jej uprawy.

Nasłonecznienie – marihuana z autofloweringiem nie wymaga dobrego nasłonecznienia. Nie jest tak uzależniona od cyklu dobowego, jak pozostałe odmiany tej rośliny. Owszem, w trakcie uprawy warto zapewnić im odpowiednią ilość światła, najlepiej 20/4, ale nie musimy skracać czasu naświetlania żeby rośliny z autofloweringiem zaczęły kwitnąć, co w przypadku innych roślin jest konieczne.

Cykl kwitnienia – marihuana automatyczna nie wymaga długoterminowej uprawy. Osiąga pełną dojrzałość po upływie około 10-12 tygodni.

Mówiąc krótko, autoflowery same z siebie kwitną i nie wymagają tak pieczołowitej uprawy co każda inna roślina.

Dzieje Roślin Automatów

Marihuana z autofloweringiem znana jest od tysięcy lat, Cannabis Ruderalis o niej mowa. Początkowo jednak była niewielkich rozmiarów i jej działanie psychoaktywne było dużo słabsze niż we współczesnych odmianach. Pierwsza wykorzystywana była w Azji Centralnej, skąd przywędrowała wraz z rozwojem handlu. Jej współczesny kształt wyjaśnia się rozwojem i upowszechnieniem odmiany Lowryder. Była to hybryda znanej już wcześniej Cannabis Ruderalis i konopi meksykańskiej. Ceniona jest za szczególe właściwości i walory uprawno-użytkowe. Inna hipoteza głosi, że jej historia zaczyna się w roku 1995, kiedy to Finowie wyprodukowali ją z nasion oleistych. Znana była pod nazwą Finola i była cennym składnikiem w trakcie produkcji oleju konopnego. W późniejszym czasie rozprowadzana była w ilościach hurtowych po całej Europie i świecie. Warto na marginesie dodać, że uprawa konopi indyjskich, w tym tych z autofloweringiem jest nielegalna w wielu miejscach na świecie, w tym także w Polsce.

Chłonny Rynek

Specyfika marihuany z autofloweringiem sprawia, że jest rozchwytywana przez konsumentów. Od czasów najdawniejszych uległa kompletnej metamorfozie. Nie są to już małe rośliny o niewielkich właściwościach psychoaktywnych. To już naprawdę mocne specyfiki, nierzadko powstałe na bazie skrzyżowania rozmaitych odmian. Przykładem jest krzyżówka meksykańskiej Sativy z rosyjską Cannabis Ruderalis. Inną znaną odmianą jest autoflower powstały na bazie Cannabis Ruderalis i Cannabis Indica. Na sukces marihuany z autofloweringiem składa się nie tylko ich wartość użytkowa, ale i jakość zbiorów. Mowa tu o plonach na poziomie upraw klasycznych, gdzie rośliny osiągają aż 100 cm wysokości. Wydajna i stosunkowo łatwa do przeprowadzenia uprawa jest cechą szczególną automatów.

Autoflowery a Klasyczne Konopie

Co różni nasiona z autofloweringiem od klasycznej konopi? Jeśli przyjrzeć się nasionom i samej roślinie to szybko się okaże, że kompletnie nic. Na pierwszy rzut oka różnicy nie ma żadnej. Prawdziwa odmienność tych roślin tkwi w ich wnętrzu, czyli w genetyce. Pierwsza poważna różnica polega na specyfice uprawy. Automaty nie wymagają tak pieczołowitej pracy, jak w przypadku konopi fotoperiodycznych. W dodatku producenci autoflowerów dostarczają na rynek ogromne ilości rozmaitych odmian i krzyżówek, dzięki czemu zioła te są chętnie wybierane przez konsumentów na całym świecie. Automaty są też oczkiem w głowie rozmaitej maści kolekcjonerów, którzy nie przejdą obojętnie wobec takiego unikatu jak nasiona marihuany z autofloweringiem.

Podsumowanie

Marihuana z autofloweringiem znana jest od czasów zamierzchłych. Współcześnie produkowana i rozprowadzana jest na całym świecie. Poza klasyczną odmianą Cannabis Ruderalis istnieje wiele odmian będących swoistymi krzyżówkami genetycznymi. Nasiona automaty, bo taka jest ich inna nazwa, kwitną same z siebie i są gotowe do zbioru po upływie około 10 – 12 tygodni. Nie są aż tak zależne od cyklu dobowego i wyrastają na wysokość około 1m. Ich współczesne odmiany, czyli Lowryder i Lowryder#2 zostały stworzone w drugiej połowie XX wieku i są chętnie wybierane przez klientów, dla których właściwości uprawno-użytkowe stoją na pierwszym miejscu. W Polsce podobnie jak w innych krajach marihuana jest surowo zabroniona. Wyjątkiem jest tu jedynie marihuana lecznicza.

Oceń
[Głosy: 6 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.