thc-thc.com

Czy Można Kolekcjonować Nasiona Marihuany?

jak to jest z kolekcjonowaniem nasion konopi

Większość ludzi myśli że sprzedaż nasion konopi do celów kolekcjonerskich to bzdura no bo jak można nasiona kolekcjonować, trzymać je w klaserze jak znaczki. Otóż nie jest to taką bzdurą.

Może zacznijmy od tego czym są tak zwane SeedBanki, którymi nazywane są często sklepy z nasionami konopi. SeedBanki to po prostu banki nasion, na świecie istnieją takie banki nasion które gromadzą nasiona wszelkich roślin jakie istnieją czy też istniały na naszej planecie, nasiona takie są przechowywane w specjalnych komorach w których jest bardzo niska temperatura, nasiona takie są tak zabezpieczone że mogą tam leżeć wieki. Ktoś może zapytać ale po co gromadzić nasiona, kolekcjonować je bo słowo kolekcjonować nasiona bardzo pasuje do tego typu działania. Otóż tego typu instytucje jak banki nasion mają na celu przechowywanie tych nasion po to żeby dany gatunek przetrwał, nasiona to po prostu materiał genetyczny rośliny który jest przechowywany na wypadek wyginięcia danej rośliny.

Konopie to rośliny bardzo wyjątkowe pod względem genetyki. W tej chwili są setki odmian konopi, które często nie mają zbyt długiej żywotności gdyż genotyp marihuany ciągle się zmienia poprzez krzyżowanie poszczególnych odmian z innymi odmianami dzięki czemu powstają hybrydy które niekiedy pod jakąś nazwą na przykład Super Skunk są sprzedawane ale po jakimś czasie znikają ze sprzedaży i już nie ma możliwości zakupienia tej hybrydy i raczej już nigdy nie będzie można. W takim przypadku zaczyna działać kolekcjonowanie. Dodatkowym atutem kolekcjonowania nasion marihuany są bardzo fajne opakowania w których są one sprzedawane. Bardzo fajną sprawą jest posiadać różne szczepy odmian marihuany i pochwalić się nimi po latach kiedy już pewne odmiany są nie dostępne w sprzedaży a my je mamy.

Jak przeciętni kolekcjonerzy kolekcjonują nasiona konopi i w jakich warunkach i gdzie je należy trzymać. Każdy w domu ma bardzo dobrą komorę do przechowywania nasion ale nie zawsze o tym wie, taka komora to zamrażarka do której wkłada się wcześniej przygotowane w odpowiedni sposób nasiona. Po zakupie nasiona marihuany należy włożyć do worka strunowego tak zwanego zipa, szczelnie zamknąć tego zipa i go włożyć do pojemnika na żywność i tak przygotowane pestki lecą do zamrażarki, mogą tam leżeć latami i nic im nie będzie. Ten sposób przechowywania nasion jest stosowany kiedy chcemy nasiona przechowywać przez wiele lat. Dla krótszego okresu przechowywania nasion należy przygotować je tak samo ale należy je trzymać w lodówce + 4 stopnie tak przechowywane mogą leżeć na pewno 2 lata a może i dłużej i nic im nie będzie, nie stracą swoich właściwości.

Oceń
[Głosy: 1 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.