thc-thc.com

Wilgotność w Uprawie Marihuany Indoor – Osuszenie

Wilgotność w Uprawie Konopi Indyjskich Indoor, Przygotowanie Pomieszczenia Pod Uprawę Konopi – Osuszenie

Przygotowanie odpowiedniego pomieszczenia to nie lad wyzwanie, warunki klimatyczne są tu niezbędne, aby doczekać się udanych zbiorów. Natomiast, żeby stworzyć takie warunki często wymaga to od nas ciężkiej pracy z którą muszą się zmierzyć zarówno hodowcy domowi, jak i producenci nasion marihuany. Najczęstszą sytuacją z którą musimy sobie radzić to wysoka temperatura oraz wysoka wilgotność w naszych pomieszczeniach do uprawy. Oba wymienione problemy są mocno ze sobą powiązane, ale nie ma co się martwić na zapas, ponieważ istnieje kilka sposobów radzenia sobie z nimi… Zatem na wstępie, należ zacząć od najważniejszych aspektów takich jak wilgotność oraz temperatura powietrza!

jaka powinna być wilgotność i temperatura w uprawie roślin marihuany w domu

Co wiemy o wilgotności powietrza?

Co nam mówi wilgotność powietrza no oczywiście nic innego, że woda zawiera pewną ilość otaczającego nas powietrza inaczej zawartość pary wodnej w powietrzu. Wilgotność charakteryzuje się na różne sposoby, względna lub proporcjonalna wilgotność powietrza, swój stosunek wyraża między rzeczywistą ilością pary w powietrzu a ilością, którą powietrze może wchłonąć w tej samej temperaturze i ciśnieniu. Czyli prosto mówiąc gdyby dane miejsce było całkowicie nasycone parą wodną, wtedy wilgotność względna wynosiłaby 100%. Aczkolwiek drugim niejednokrotnie stosowanym identyfikatorem jest tzw. bezwzględna wilgotność powietrza (masa pary wodnej wyrażona w gramach zawarta w 1 m³ powietrza) podczas, gdy w Europie najczęściej stosuje się masę pary wodnej w gramach na metr sześcienny powietrza.

Pamiętajmy, że zawsze jest tak, im wyższa temperatura powietrza, tym wytwarza więcej pary którą może pochłonąć. Kiedy temperatura w pomieszczeniu uprawowym wynosi 24°C, a bezwzględna wilgotność powietrza wynosi 13g/1m3, higrometr zmierzy wilgotność względną powietrza w przybliżeniu 60%. W momencie kiedy podniesienie temperatury do 28°C z kolei utrzymanie pierwotnej wartości wilgotności bezwzględnej obniżyłoby wilgotność względną nawet już do 50%. Tak więc, prostym sposobem możemy regulować czyli bezwzględna wilgotność powietrza jest taka sama, względną wilgotność powietrza można albo obniżyć, podnosząc temperaturę powietrza, albo odwrotnie ponieważ działa to w obie strony. Przykładem jest właśnie wilgotność względna w pomieszczeniu do uprawy gwałtownie wzrasta, podczas gdy światła są wyłączone. Temperatura spada, a bezwzględna wilgotność powietrza pozostaje bez zmian. Ciekawostką jest to że w końcowym etapie kwitnienia nasze rośliny przenoszą dość duże ilości wody do powietrza, co w konsekwencji jeszcze bardziej zwiększają wilgotność absolutną. Kiedy temperatura spada, wzrost wilgotności względnej będzie jeszcze bardziej zauważalny.

Temperatura punktu rosy jest tak samo ważna dla hodowców jak i inne podpunkty. Odnosi się to do temperatury, kiedy powietrze jest całkowicie nasycone wodą, a wilgotność względna powietrza wynosi 100%. Jeśli temperatura powierzchni w pomieszczeniu spadnie poniżej punktu rosy, para wodna zaczyna się skraplać. Kiedy w pomieszczeniu temperatura hodowlanym wynosiła 28°C, a wilgotność względna 60%, temperatura punktu rosy tym czasem wynosi 19,5°C. Będzie to oznacza to, że jeśli temperatura jakiejkolwiek powierzchni spadnie do punktu rosy, opary na niej zaczną odparowywać wodę. W następstwie tego temperatura powierzchni liści lub ścianki doniczki spadnie do 19,5°C, woda zaczyna się na nich odparowywać. Co niestety nie wpłynie na nie korzystnie. Temperatura musi być optymalna i należy tego bardzo przestrzegać, jeżeli chcemy się cieszyć zdrowymi roślinami konopi.

Sposób osuszania powietrza

Bezkonkurencyjną metodą obniżenia wilgoci w pomieszczeniu podczas uprawy jest użycie najzwyklejszego oraz najprostszego osuszacza. Zastosowany może być w pojedynkę ale i jako wsparcie do ulepszenia aktywności osuszania jednostki klimatyzacyjnej. Nasz osuszacz ma przede wszystkim większe możliwości osuszania aniżeli klimatyzacja w raz z osuszaczem. Podczas wyboru jest parę faktycznych wariantów. Pasywne osuszacze z opcjami chłonnymi są powszechnie dostępne na naszym rynku. Wymienione modele są zupełnie niewystarczające podczas hodowli w pomieszczeniach zamkniętych. Ważne! praktycznie 100% wody stosowanej w uprawie roślin jest uwalniane z powrotem do atmosfery właśnie w postaci pary. Oznacza to jednoznacznie, że im większe rośliny, To tym samym większa ilość pary wodnej musi zostać odprowadzona z powietrza. Aczkolwiek jest to dopuszczalne tylko przy aktywnym osuszaniu.

Przeznaczeniem osuszaczy do użytku wewnętrznego jest usunięcie średniej wilgotności powietrza w normalnej temperaturze pokojowej. Lecz trzeba być świadomym tego, że to niestety nie wystarczy do pomieszczenia pod hodowlę konopi. Ale jak to mówią lepiej trochę niż wcale, dlatego słabszy osuszacz przyda się każdemu a tym bardziej kiedy uprawiamy nasze rośliny na jednym metrze kwadratowym. Jeżeli połączymy te osuszacze słabszej jakości z klimatyzatorem mogą się sprawdzić w średniej wielkości namiotach. Jeśli jednak uznasz iż potrzebujesz czegoś lepszego skierowanego na duże pomieszczenie uprawowe lepiej wybrać jednego z producentów, którzy typowo koncentrują się na obszarach używanych do uprawy roślin lub na osuszaniu pomieszczeń przemysłowych. W takich już osuszaczach moc zwykle jest mierzona w ilości litrów wody, którą jest on w stanie usunąć z powietrza w ciągu 24 godzin.

Oceń
[Głosy: 3 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.