thc-thc.com

Właściwe Lampy do Uprawy Marihuany

Jakie są Lampy i Jaką Lampę Wybrać do Uprawy Konopi Indyjskich Indoor, Czyli w Domu, Pomieszczeniu?

W momencie kiedy przychodzi do wyboru oświetlenia pod uprawę konopi indyjskich, coraz częściej hodowcy wybierają lampy LED. Choć pierwsze kroki stawiane w tej technologii naszej branży były dość trudne, jej szybki, zróżnicowany rozwój spowodował, iż dużo z dostępnych już dziś na rynku modeli, jest o wiele bardziej efektywna od z reguły stosowanych lamp typu HID. Powód jest prosty, ponieważ zużywają one mniej energii, mają dłużą żywotność, są wytrzymalsze fizycznie, mniejsze i na ogół szybciej się przełączają. Tym czasem kiedy należysz już do grona osób, które zdecydowały się lub dopiero rozważają czy decydować się na pracę z lampami LED. Istotą dla konopi to oświetlenie które jest niezbędne do prawidłowego jej rozwoju. Konopie potrzebują światła, wody i dwutlenki węgla, ponieważ jest to potrzebne do przeprowadzenia procesu fotosyntezy, w wyniku czego otrzymasz marihuanę.

jakie są właściwości różnych lamp do uprawy roślin konopi

Niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła, ponieważ od tego czynnika będzie zależało jakie będą twoje plony w przyszłości. To jak dużo światła będziesz potrzebować będzie zależeć tylko i wyłącznie od ilości sadzonek, którą sobie wcześnie określiłeś. Drugi aspekt jest taki, iż właściwa powierzchnia jest tu kluczowa, uprawa konopi potrzebuje około 30×30 cm dla każdej konopi z osobna.

Poznajmy zatem jednostkę światła, na co zwracać uwagę. A więc podstawową jednostką na która należy zwracać uwagę jest tak zwana Lumen.

Lumen (Im) to jednostka miary strumienia świetlnego w układzie SI. Jest to strumień świetlny wysłany w jednostkowy kąt bryłowy przez izotropowe punktowe źródło światła o światłości jednej kandeli umieszczone w wierzchołku tego kąta.

Oświetlenie do uprawy konopi zostało podzielone na 5 rodzai:

  • świetlówki,
  • świetlówki CFL,
  • panele LED,
  • lampy sodowe HPS,
  • lampy metalohalogenkowe MH.

Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru lampy to przede wszystkim wydajność czyli ilość lumenów jaka wytwarza.

Przyjmuje się, że na 1 metr kwadratowy powierzchni powierzchni growboxa powinno przypadać 50000 lumenów.

Świetlówki to jedna z pierwszy propozycji która niestety nie należy do najpopularniejszych źródeł podczas uprawy konopi. Świetlówki przeważnie są stosowane podczas małych upraw, na małej powierzchni oraz podczas klonowania. Świetlówki mogą być w postaci energooszczędnej w klasyczny gwint E14 lub E27 I rurkach o zróżnicowanych długościach.

Świetlówki CFL to druga propozycja te z kolei zostały skonstruowane w odróżnieniu do po przednich z myślą o uprawie roślin. Świetlówki CFL występują w większej mocy 85W – 300W niż standardowe dzięki czemu mogą być korzystne na dużo obszerniejszych powierzchniach. Te z kolei są już częściej korzystne przy uprawie marihuany lecz i tak nie są popularne prawdopodobnie dlatego że maja niska wydajność tzn. Ilości lumenów.

Panele LED to trzecia propozycja najnowsza, rozwiązanie tej lampy LED do uprawy marihuany są dostępne już od kilku lat i w dalszym ciągu ulepszane, na poczet zmniejszania pobieranej energii elektrycznej. Producenci Led udowadniają, że oprawa o mocy 200W jest w stanie oświetlić 1m2 co jest wynikiem dwukrotnie wydajniejsze w stosunku do lamp solarnych HPS.

Lampy sodowe HPS to czwarte wymienione oświetlenie do uprawy marihuany i swej dziedzinie najpopularniejsze w ostatnich latach lecz zauważa się fakt że powoli zostają wykluczane przez lampy LED które zużywają zdecydowanie mniej prądu. Na pewno są wydajniejsze od świetlówek czy od Świetlówki CFL. Lampy sodowe HPS posiadają kolor pomarańczowy o barwie światła 2000K, co sprzyja konopi podczas kwitnienia. Natomiast w trakcie fazy wegetatywnej czyli wzrostu także świetnie sobie radzą, dlatego zdaniem nie których osób nie trzeba kupować osobnej lampy MH do tego przeznaczonej.

Lampy metalohalogenkowe MH to ostatnia propozycją światło o dającej barwę niebiesko-białej, stosowana w uprawie konopi 4500K lub 6000K. Dla marihuany oświetlanie przy pomocy MH stosowane jest w fazie wzrostu, po to aby wspomóc ukorzenienie klonów czy roślin matek. Ta lampa sprawdza się szczególnie fazie przy automatach przy czym nie potrzebuje oddzielnego oświetlenia.

Oceń
[Głosy: 2 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.