thc-thc.com

Nasiona Marihuany Po Wykiełkowaniu

Kiedy Mamy już Wykiełkowane Nasiona Marihuany, Konopi – To Co i Jak z Nimi Robić?

Jeśli jesteś na etapie kiełkowania swoich nasion konopi to polecamy wrócić do artykułu: Jak Kiełkować Nasiona Marihuany – Metody Kiełkowania, Opieka i Ochrona oraz Najczęściej Popełniane Błędy. Dowiesz się z niego jak poprawnie wykiełkować nasiona. Po wykiełkowaniu młoda roślina najpierw bardzo szybko wbija swój korzeń w głąb ziemi, aż będzie on wystarczająco długi, aby utrzymać łodygę i liście. Następnie roślina konopi kiełkuje w górę i pierwsza para liści wyłamuje się z płaszcza nasion. Nie zdziw się, jeśli te dwa liście nie mają jeszcze typowego postrzępionego kształtu. Owe tzw. liścienie są zupełnie inne od tych liści, które znasz.

Nasiona Marihuany, Nasiona Konopi, Kiełkowanie, Kiełkować, Jak Kiełkować, Jak Wykiełkować, Wykiełkowaniu, Wykiełkowane, Sposoby, Porady, Metody, Metody Kiełkowania Nasion, Co Robić

Liście sadzonek nie wyglądają jeszcze jak typowe liście konopi. Młode rośliny (sadzonki) potrzebują przede wszystkim w odpowiedniej ilości wody i światła. Sadzonki należy regularnie podlewać, ale należy uważać, aby nie dać im zbyt dużo wody. Aby zapobiec nadmiernemu zawilgoceniu, woda musi mieć możliwość dobrego odpływu z doniczki (np. przez otwory odpływowe).

Oświetlenie dla sadzonek powinno składać się z cyklu 18 godzin światła i 6 godzin ciemności. W momencie, gdy rośliny zaczynają otrzymywać światło przez 12 godzin dziennie, zaczną kwitnąć. Temperatura otoczenia dla młodych roślin powinna wynosić około 20°C.

1. Co To Są Kiełki?

Najważniejszą rzeczą na tym etapie jest po prostu zwrócenie uwagi i obserwowanie każdego rozwoju lub zmiany w nasionach konopi. Kiedy kiełkują, łuski rozszczepiają się i pozwalają białemu kiełkowi (korzonkowi) przedostać się przez nie w ciągu kilku godzin od rozszczepienia.

Ten korzeń sadzonki będzie rósł bardzo szybko i przesuwał się w dół, aż osiągnie głębokość wystarczającą do utrzymania reszty rośliny (czyli łodygi i warstwy nasiennej). Skorupka nasionka, teraz podzielona na dwie części, wyłania się z ziemi i działa jak rodzaj prowizorycznej pary liści, które pochłaniają energię, która może być wykorzystana do produkcji chlorofilu w roślinie. W miarę jak trzon rośliny rośnie w górę, można mieć pewność, że w tym samym czasie na dole będzie rosło więcej korzeni.

Następnie ze środka wyrastają dwa płatki liści sadzonek. Te dwupłytowe liście przypominają stopy kurczaka, ponieważ mają trzy liście na parę liści. Po trzech liściach przychodzą dwa liście z pięcioma pojedynczymi liśćmi, a następnie dwa kolejne z siedmioma.

Liście siedmiolistne to te, które wszyscy rozpoznają jako liście marihuany. Gdyby można było utrzymać rośliny marihuany w dobrym stanie przez cały okres kiełkowania, najprawdopodobniej przeszłyby one bardzo produktywny etap wegetatywny. Ochrona Twoich młodych roślin to coś więcej niż tylko przetrwanie: to inwestycja w Twoje przyszłe zbiory.

2. Kiełek – Dbałość i Ochrona Młodej Siewki Marihuany

Zdrowie i wigor Twoich roślin zależy to od tego, jak starannie dbasz nie dbasz na każdym etapie ich życia. Jest to szczególnie ważne w młodszych stadiach życia rośliny, kiedy są one najbardziej wrażliwe. Kiedy nasiono konopi kiełkuje, rozbija się wzdłuż szwu, który łączy dwie połówki jego skorupy. Napędzany grawitacją korzeń sadzonki szybko rośnie i wnika w glebę tak długo, aż korzeń będzie miał wystarczającą siłę nacisku, aby utrzymać skorupkę z dwoma połówkami nasion w pozycji pionowej.

Z tej pozycji dwie połówki liści sadzonek się rozkładają i pełnią funkcję biologicznych kolektorów słonecznych. Teraz zbierają energię i rozpoczynają pierwszą produkcję chlorofilu w roślinie marihuany, podczas gdy na maleńkim korzonku palowym wyrastają drobniutkie korzonki przypominające małe włoski, które rozprzestrzeniają się na boki, aby wzmocnić ich stabilność w glebie.

2.1. Jak Dbać o Siewki?

Musisz chronić swoje młode rośliny przed czymś więcej niż tylko odkryciem ich przez organy porządkowe czy nieproszonych gości. Nawet jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie uprawa marihuany jest legalna, to musisz się martwić o ochronę swoich sadzonek. Rośliny należy trzymać w chronionym miejscu, takim jak pod dachem, i chronić je przezroczystą, plastikową kopułą lub trzymać je pod mini-szklarnią.

Takie kopuły pomogą zapobiec zjedzenia sadzonek przez insekty, gryzonie lub inne szkodniki, a ponadto są łatwe w wykonaniu i tanie w pozyskaniu. Wystarczy przeciąć przezroczystą plastikową butelkę na pół. Jej górną część z gwintem utylizujesz, a w dolnej z dnem nacinasz małe szczeliny wokół krawędzi tak, aby młoda roślina miała trochę przepływu powietrza.

Umieść kopułę nad roślinami i całkowicie je nią zakryj. Ma to dodatkową zaletę odizolowania rośliny w przypadku niespodziewanych mrozów. Oprócz izolacji i ochrony, Twoje sadzonki potrzebują najważniejszych elementów: wody i światła słonecznego. Musisz utrzymywać glebę i sadzonki w stałej wilgoci, przez całą dobę, i dbać o to, aby były dobrze nasłonecznione.

Jeśli mieszkasz w regionach położonych dalej na północ, możesz mieć z tym więcej problemów, ponieważ dni wiosenne są tam krótsze niż te w szerokościach geograficznych wysuniętych dalej na południe. Dużym problemem, który może wystąpić u hodowców outdoor, jest to, że ich sadzonki nie otrzymują wystarczającej ilości światła słonecznego.

Prowadzi to do tego, że roślina wyciąga się coraz wyżej, aby uzyskać więcej światła słonecznego, pozostaje cienka z kilkoma liśćmi. Jest wysoka, ale zbyt słaba, aby utrzymać się w pozycji pionowej. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i zasobów, możesz najpierw przechowywać swoje nasiona w growboxie.

Z odpowiednim sprzętem w takim środowisku możesz zapewnić swoim młodym roślinom dużo światła (poprzez lampy do uprawy) i wystarczająco dużo energii, aby od samego początku wykształcić duże, zdrowe liście. Ten sposób uprawy sprawi również, że szczepy Twoich roślin nie staną się zbyt długie i słabe; a staną się krótkie i silne, dzięki czemu nie będziesz musiał ich podpierać i stabilizować.

2.2. Ile Wody Potrzebują Młode Sadzonki?

Częstym problemem, który pojawia się przy pielęgnacji sadzonek jest podawanie im zbyt dużej ilości wody. W rzeczywistości jest to mniej problem, który ma związek ze zbyt dużą ilością wody, ale bardziej chodzi o to, że do korzeni rośliny dociera zbyt mało tlenu. Dzieje się tak najczęściej w przypadku sadzonek uprawianych w doniczkach, ponieważ może przepłynąć przez nie tyle wody, ile sięgnie do ścianek doniczki.

Jeśli rośliny są nadmiernie nawodnione, prawdopodobnie pojawią się tego objawy, jak zwisające liście. Istnieje jednak wiele sposobów, aby tego uniknąć. Sytuacja lub stadium twojej rośliny jest najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o sposób, w jaki podlewasz swoje rośliny i w jaki możesz naprawić lub uniknąć problemu.

2.2.1. Nadmiar Wody – Doniczka Jest za Duża

Małe korzenie młodych roślin mogą wchłonąć znacznie mniej wody niż ich bardziej dojrzałe odpowiedniki. Jeśli podlewasz tyle, ile może pomieścić doniczka, to delikatne korzenie siewki nie będą w stanie pomieścić wszystkiego. Ta sytuacja, nazywana czasem „przepełnieniem”, prowadzi do nadmiernego nawodnienia. Jak można zapobiec tej sytuacji?

Używaj małych doniczek dla swoich młodych sadzonek. Najlepiej jest najpierw rozpocząć życie sadzonek w mniejszym pojemniku. Po znacznym wzroście można je przesadzić do większego pojemnika. Jeśli jednak jest już za późno i trzeba naprawić problem, wystarczy skierować podlewanie na określony obszar w glebie: małe kółko wokół rośliny. Gdy tylko najwyższy centymetr gleby ponownie wyschnie, można ponownie podlewać.

Jeśli zaplanujesz wszystko odpowiednio wcześniej, możesz przygotować osobny pojemnik (doniczkę) na każdy etap życia swoich roślin konopi. Jeśli twoje rośliny są w doniczkach przez cały sezon wegetacyjny, musisz z góry znać rozmiar ostatniego pojemnika. Innymi słowy, musisz mieć dobre pojęcie o tym, jak duże wyrosną rośliny. Ponieważ korzenie rosną szybciej, jeśli pozostają w pojemniku przez dłuższy czas, mniejsza liczba przesadzeń oznacza większą roślinę (a więc i większy pojemnik). Weź to pod uwagę przy planowaniu wielkości doniczek.

2.2.2. Nadmiar Wody – Doniczka Jest za Mała

W razie potrzeby możesz sadzić sadzonki w bardzo małych pojedynczych pojemnikach, np. w małej doniczce do rozmnażania. Nie można jednak trzymać ich wiecznie w jednej małej doniczce, ponieważ ich korzenie szybko wyrosną z małej przestrzeni. Jeśli twoje rośliny pozostaną w małym pojemniku zbyt długo, to korzenie obrosną dookoła doniczkę. Oznacza to, że woda nie będzie wydostawać się na zewnątrz.

Dlaczego jest to niekorzystne? Może to prowadzić do dość dużych problemów, w tym do nadmiernego nawodnienia, niedoboru składników odżywczych, więdnięcia rośliny i innych problemów. Można uniknąć tego problemu, zmieniając rozmiar pojemników tak często, jak to konieczne.

2.2.3. Nadmiar Wody – Słabe Odwadnianie/Drenaż

Jeśli doniczka nie posiada wydajnego systemu odwadniania (tzn. otworów w dnie i odpowiedniego rodzaju gleby), nadmierne odwadnianie szybko stanie się problemem, który może zagrażać życiu roślin. Jednym ze sposobów, aby temu zapobiec, jest uprawa roślin w glebie, która od samego początku pozwala na dobry drenaż.

Na przykład gleby ilaste zatrzymują wodę i dlatego należy ich unikać. Nie należy podlewać roślin zanim nie upewnimy się, że doniczka jest dobrze opróżniona z wody. Możesz również zacząć od mniejszych doniczek, aby uniknąć wyżej wymienionego problemu. Upewnij się, że doniczka ma wystarczającą ilość otworów w dnie, aby umożliwić odpływ wody.

Jeśli zauważysz, że woda nie spływa tak szybko, jak powinna, możesz dodać do gleby perlit, aby zwiększyć zawartość tlenu i drenaż. Nie podlewaj swoich roślin tak często, aż zauważysz, że piją więcej, lub spróbuj użyć doniczek Smart Pot zamiast zwykłej doniczki. Jeśli stosujesz się do tych wskazówek i jesteś ostrożny w podlewaniu roślin, powinieneś być w stanie generalnie uniknąć ich nadmiernego podlewania.

2.2.4. Niedobór Wody

Jeśli jesteś pewien, że nie podlewałeś swoich roślin zbyt często lub za dużo, a te mimo to zwisają lub więdną, winowajcą może być brak wody. Czasami osoby, które wiedzą o częstym występowaniu nadmiernie nawadnianych sadzonek, podlewają swoje rośliny mniej niż to konieczne.

Korzenie roślin muszą mieć stały dostęp do wody. Rośliny tracą wodę, którą wchłonęły przez swoje liście w procesie zwanym transpiracją. Robią to wysysając wodę z korzeni jak przez słomkę. Jeśli proces ten będzie kontynuowany, a korzenie nie dostaną wystarczającej ilości wody, roślina będzie miała poważne problemy.

Jeśli zauważysz, że twoja ziemia odchodzi od doniczki, w której się znajduje, prawdopodobnie brakuje wody. Jeśli gleba jest wzbogacona w substancje odżywcze, a roślinom brakuje wody, skutki będą jeszcze bardziej niszczące. Twoje rośliny uzyskają ciemnozielony kolor i przebarwienia o dziwnym kolorze.

W tym przypadku jedyne, co można zrobić, to dać roślinom więcej wody. Jeśli dostaną wystarczająco dużo wody, to prawdopodobnie będą w stanie przetrwać tę sytuację.

2.3. Jaki Rodzaj Substancji Odżywczych

Dostarczanie roślinom substancji odżywczych może również powodować problemy. Na przykład, jeśli podacie swoim roślinom zbyt dużą dawkę substancji odżywczych, może to prowadzić do toksyczności substancji odżywczych. Liście roślin spalą się na czubkach i staną się ciemniejsze.

2.3.1. Toksyczność

Toksyczności spowodowanej składnikami odżywczymi może wynikać z zastosowania ziemi „hot soil” lub gleby z wieloma substancjami odżywczymi. Tak długo, jak rośliny będą wystarczająco podlewane, powinny one być w stanie wyrosnąć z toksyczności, która pochodzi z użytkowania takiej gleby. Niektóre ziemie są „powolnymi wyzwalaczami”, jak Miracle-Gro. Unikaj takich gleb za wszelką cenę, ponieważ nie pomagają one roślinie być zdrowszą – a wręcz przeciwnie, będą one jeszcze bardziej podatne na toksyczność.

Jeśli sadzonki będą nawożone, gdy są jeszcze za młode, może dojść do pewnego rodzaju przedawkowania składników odżywczych. Tak długo, jak pierwsza mieszanka gleby (dla młodych roślin) jest wysokiej jakości, nie należy się martwić o dodawanie nawozu przez pierwsze (4-5) tygodni.

Jeśli od razu dostarczysz roślinom dużą ilość składników odżywczych (nawozu), może dojść do toksyczności w mniej niż jeden dzień. Jeśli stosujesz się do planu nawożenia, który widnieje na etykiecie zakupionego nawozu, użyj tylko połowy wskazanej dawki i zobacz, jak rośliny na nią reagują, zanim dodasz więcej nawozu.

2.3.2. Niedobór

Jeśli użyjesz niewłaściwego rodzaju składników odżywczych lub kupisz mieszankę ziemi, która nie jest odpowiednia dla sadzonek konopi, twoje rośliny mogą cierpieć na niedobór składników odżywczych. Można rozpoznać ten problem po żółknięciu oraz zwijaniu się liści, które na końcu usychają i odpadają. Liście te znajdują się na dolnej części rośliny. Jeśli dzieje się tak z liśćmi tylko na szczycie, to prawdopodobnie nie jest to brak składników odżywczych.

Niedobór składników odżywczych zawsze najpierw widoczny jest na starszych liściach, a te znajdują się na dole rośliny konopi. Możecie uniknąć takich problemów, upewniając się, że dostarczacie roślinom odpowiedni rodzaj składników odżywczych, oraz dostarczając więcej składników odżywczych, ponieważ rośliny zużywają swoją obecną glebę (składniki odżywcze w glebie).

Jeśli uprawiasz swoje rośliny bez gleby (np. hydroponika), nie oznacza to, że nie musisz dostarczać składników odżywczych. Problemy mogą wystąpić również wtedy, gdy gleba nie jest utrzymywana na zrównoważonym poziomie pH. Nawet jeśli dostępne są odpowiednie składniki odżywcze, a pH jest niewłaściwe, Twoja roślina może mieć niedobór składników odżywczych.

Jeśli źle podle nawadniasz rośliny, może to mieć również wpływ na rośliny pod względem odżywczym. Jeśli będziesz trzymać rośliny zbyt długo w zbyt małej dla nich doniczce, doprowadzi to do braku składników odżywczych, ponieważ korzenie zakorzenią się i nie będą funkcjonować prawidłowo.

2.4. Idealna Temperatura

Temperatura powinna być utrzymywana w granicach 20 stopni Celsjusza. Jeśli jest za gorąco, wystarczy oddalić lampę od roślin. Jeśli sadzonki zostaną wystawione na działanie zbyt wysokich temperatur, liście będą wybrzuszać się do góry i tworzyć kształt kajaka. Możesz rozwiązać ten problem po prostu obniżając temperaturę. Objawy te występują częściej, jeśli rośliny konopi indyjskich również nie otrzymują wystarczającej ilości wody.

2.5. Ile Światła?

Jeśli uprawiasz swoje rośliny w pomieszczeniu, najlepiej jest umieścić sadzonkę w doniczce pod świetlówkami, ponieważ ten rodzaj światła nie zużywa zbyt wiele energii i nie wydziela zbyt dużo ciepła, więc można je umieścić w pobliżu roślin (5-10 cm). Upewnij się, że świetlówki chodzą w cyklu 18 godzin światło a 6 godzin ciemność.

Jeśli używasz lamp HPS, umieść je jak najbliżej sadzonek, ale temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza. Jeśli hodujesz rośliny na zewnątrz, to jest inaczej. Światło słoneczne jest najważniejsze, gdy rośliny zaczynają piąć się do góry.

Nie bójcie się dać roślinom zbyt wiele światła – tego nigdy za wiele, o ile będziecie kontrolować inne zapotrzebowania roślin (tj. utrzymywać przez cały czas wilgotność gleby). Jeśli rośliny nie będą miały wystarczająco dużo światła, to ich łodygi staną się białe, wysokie i cienkie, i będą próbowały uzyskać jak najwięcej światła słonecznego.

Każda roślina ma swój „punkt nasycenia światłem”, czyli taki punkt, w którym nie jest w stanie wykorzystać całego światła, na które jest wystawiona. Tak długo, jak będziesz utrzymywać swoje oświetlenie na rozsądnym poziomie, rośliny prawdopodobnie nie osiągną swojego punktu nasycenia światłem.

Jeśli ten punkt zostanie faktycznie osiągnięty, będzie to tylko marnowanie światła, energii elektrycznej i czasu. Jeśli roślina otrzymuje zbyt dużo światła, nie będzie rosła szybciej, ponieważ nie będzie próbowała sięgnąć po więcej światła.

Łatwym sposobem na zmniejszenie ilości światła, które otrzymują rośliny, jest podniesienie lamp wyżej i odsunięcie je od roślin. Jeśli rośliny potrzebują więcej światła, obniż lampy bliżej roślin.

2.6. Unikaj Wyciągania Się Roślin Do Góry

Rośliny konopi, ze względu na pewne czynniki środowiskowe, mają tendencję do wyciągania się ku górze. Rozciągnięte rośliny nie będą produkowały energicznych pędów, które będą w stanie unieść kilka gałęzi, pąków i liści. Dlatego ważne jest, aby rośliny marihuany nie miały zbyt dużych odstępów między międzywęźlami.

Prostym rozwiązaniem tego problemu jest pochylanie łodygi tam i z powrotem. Chociaż może to stanowić duże obciążenie dla rośliny, to w ten sposób dochodzi do lekkiego nadłamania włókien wewnątrz łodygi a następnie do regeneracji i wzmocnienia się w tym obszarze (podobnie jak mięśnie człowieka). Dzięki temu łodygi stają się znacznie bardziej stabilne.

Inne rozwiązania tego problemu obejmują wykorzystanie nadmiaru niebieskiego światła, utrzymanie temperatury na poziomie około 26° C lub zapewnienie roślinom całego światła, jakiego potrzebują. Kiedy światło staje się niewystarczające, rośliny zaczynają się rozciągać, aby dotrzeć do źródła światła.

Oceń
[Głosy: 7 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Nasiona Marihuany Po Wykiełkowaniu”


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.