thc-thc.com

Sposoby na Żółknięcie Liści Konopi Indyjskiej

Ważną informacją, z którą muszą wszyscy zainteresowani się zapoznać to to, iż liście to silnik roślin, a ich powierzchnia przetwarza całą energię słoneczną, coś w rodzaju kolektora słonecznego. W związku z tym liście każdej rośliny tak jak i konopi są bardzo istotne, a każde niepokojące zmiany są bezpośrednim zagrożeniem. Na przykład kiedy zobaczymy uszkodzone, niedorozwinięte liście które hamują fazę wegetatywną, od czego oczywiście musimy stronić. Żółte liście marihuany mogą komunikować różne problemy, ale nie jest regułą. Taki objawy jak żółte liści konopi często występują u zdrowej rośliny.

jak sobie poradzić z żółknięciem liści na roślinach konopi

Jest parę, ale jakże ważnych powodów żółknięcia liści konopi które musisz wiedzieć

Nadmiar wody
Być może nadmiernie podlewasz rośliny, ponieważ najczęściej spotykana przyczyna żółtych liści to właśnie woda. Kiedy masz zbyt wilgotne medium, tlen nie ma możliwości przebicia się do korzeni, które gniją przez co roślina umiera. W tym wypadku pierwszym a podstawowym sygnałem tego zjawiska są właśnie pożółkłe liście oraz klapnięte liście. Aby uratować, naszą hodowlę konopi należy znacznie zredukować ilość wody. Kiedy już będzie po raz kolejny zdolna do magazynowania, dobrze będzie ja wspomóc dobrym nawozem, witaminami i stymulatorem wzrostu korzeni.

Brak składników odżywczych
Żółte liście to nie tylko oznaka za dużej wilgotności roślin może to być również wynik braku ważnych substancji odżywczych w podłożu, która najczęściej pojawia się w dolnej części liści. Może to być powodem od początku za mało nawożona substancjami odżywczymi bądź odwrotnie przenawożona. Pierwszą oznaka może być brak azotu, ale niestety z upływającym czasem może to postępować w górne partie liści. Tu musimy wyczulić swoja czujność i należy natychmiast reagować.

Chloroza
Jest to jeden z rodzajów zmian zabarwienia roślin. Jest to objaw chorobowy polegający na zaburzeniach w wytwarzaniu chlorofilu. Objawia się tym że żyłki na liściach pozostają zielone a reszta robi się żółta. I tu problem może powstać ze zbyt wysokim pH dla przyswojenia żelaza. W zasadzie przy pH powyżej 6,5 jest trudność w postaci żółknących liści. Ale również to być może brak niektórych pierwiastków najczęściej żelaza, jeżeli tak jest w ten czas zażółcenie zaczyna się od najmłodszych i postępuje w stronę tych starszych. Podczas, gdy tak będzie się działo musisz koniecznie zadbać o przywrócenie chlorofilu. Przyczyną może być także brak składników pokarmowych, nadmiar wapnia w glebie oraz akumulacja nadmiaru fosforanów w roślinie. Podczas tych problemów roślina cierpiąca na chlorozę nie może przeprowadzać fotosyntezy. Aby pomóc naszym konopiom należy zrobić oprysk na liście, aby ponownie go wykonać zrób to najlepiej w nocy przy wyłączonym świetle dlatego że ostre światło może działać jak soczewka i w konsekwencji może wypalić dziury w liściach.

Szkodniki
Małe, jasne punkty na liściach bez wątpienia dają nam znać o tym, że szkodniki właśnie się rozmnażają. Jeżeli liście naszych konopi, z dnia na dzień, są coraz mniej zielone oraz słabsze to znak, że powinniśmy obejrzeć je dokładnie z obydwu stron. Jeżeli zauważysz insekty żyjące na naszych roślinach do walki z tymi małymi insektami, doskonale sprawdzają się tabliczki wyścielone klejem. Pomocne będą także środki dostępne sklepach ogrodniczych.

Zdarzają się też takie sytuacje, kiedy nasza konopi osiąga już taki wiek, że uznaje iż stare i niepotrzebne liście przestają być jej potrzebne dlatego się ich pozbywa. To akurat nie jest nic nie pokojowego ponieważ jest to naturalny proces. Dlatego należy te liście usunąć które bez problemu odpadają. Nie należy się przejmować kiedy dwa liście odpadną z samego dołu ponieważ korzysta z pozostałych wyżej położonych.

Co robić kiedy żółte liście atakują młode konopie?

W tym przypadku najprawdopodobniej jest to przyczyna przelania lub tym samym zły poziom pH czyli zbyt kwaśny lub zasadowy odczyn pH. Aby tego uniknąć należy ograniczyć podlewanie musimy dać odpocząć korzenią, aby mogły pobrać tlenu. W drugim etapie sprawdź pH podłoża i wody która podlewasz najlepsza będzie między 5,8-6,8. W momencie kiedy za nie dbamy kontrolę pH może pojawić się wiele niepotrzebnych skutków dlatego najcenniejszą radą jest zacznij kontrolować pH.

Oceń
[Głosy: 2 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.