thc-thc.com

Sposoby Ochrony Roślin Konopi Przed Szkodnikami

Gdy już decydujemy się na hodowle, własnych konopi nie ma nic gorszego jeśli przychodzi do upraw i nagle spotyka cię inwazja szkodników. Cała gama wrednych insektów tylko czeka, aby zniszczyć twoje uprawy. Przedstawimy kilka sposobów jak skutecznie je powstrzymać.

ochrona roślin marihuany przed szkodnikami

Ważne jest już na samym początku, aby starać się przeciw działać takim zdarzeniom, a mianowicie gdy uprawiamy swoje pociech na zewnątrz, mamy dużo mniejszą kontrolę nad środowiskiem, w którym rośliny dojrzewają, w odróżnieniu do upraw pod bezpiecznymi lampami. Co ciekawe, niektóre owady szczególnie upodobały sobie właśnie konopie. Nic dziwnego – ponoć to zapach rośliny najbardziej przyciąga owady. W tym przypadku jesteśmy zdani na wyrozumiałość lub i nie warunków atmosferycznych tak jak wiatr czy burza, ale również całej masy przypadków łona natury, której nigdy nie jesteśmy w sanie przewidzieć. Jeżeli chodzi o szkodniki, najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi jest zapobieganie.

Głównym I najczęściej popełnianym błędem a także powodów ataku szkodników może być niskiej jakości ziemia. W przypadku gdy będziesz nieostrożny, możesz wysadzić swoje rośliny w podłoży pełnej patogenów i jajeczek insektów, które na pewno wykorzystają te warunki do wyklucia i pożarcia efektów twojej ciężkiej pracy. Oczywiście można zminimalizować to ryzyko, korzystając ze sterylizowanej ziemi od sprawdzonych dostawców którzy z powodzeniem nam doradzą . Jednak nawet jeżeli korzystasz z podłoża od firmy, zwłaszcza jeżeli kupiłeś je w po zaniżonej cenie (promocji) lub worek wskazuje ślady długo trwałego przechowywanie, nie czuj się do końca pewny ,że twoje podłoże nie jest już zainfekowane. Zdarza się, że i w takich trafić można czasem na larwy lub jajeczka owadów. Aby być całkiem pewnym tylko samodzielna sterylizacja gleby daje pełną gwarancję, zwłaszcza jeżeli masz w zamiarze wykorzystać podłoże zastane na wybranym miejscu. Takie metody jak solaryzacja lub sterylizacja za pomocą pary pozwalają pozbyć się większości patogenów i larw, opanuje ryzyko inwazji szkodników na twoje rośliny.

Wcześniej wspomniana metoda jest dość ekstremalna. Sterylizacja podłoża co prawda wybije w niej wszystkie ewentualne szkodniki zagrażające naszej roślinie, lecz również ofiarami staną się pożyteczna mikoryza czy trichoderma. Dlatego ważną informacja jest, aby decydując się na tę metodę, powinno się dołożyć szczególnej uwagi. Należy po wszystkim wprowadzić do podłoża ponownie kolonie pożytecznych grzybów i bakterii, które mogą okazać się w przyszłości czołowe dla twojego tryumfu.

Jak już wiemy natura może bardzo uprzykrzyć życie hodowcy konopi, niemniej jednak z drugiej strony może także pomóc. Lecz z najlepszych rzeczy jaką możemy uczynić, aby przeciwdziałać takim szkodnikom jak przędziorki, mszyce czy gryzonie, jest zasadzenie między grządkami odpowiednich roślin towarzyszących, aby je chronić. Dla konopi indyjskich idealnymi towarzyszami i ochroniarzami są takie rośliny jak czosnek, cebula, pelargonie i nagietki. Czosnek jest nieprawdopodobnie skuteczny przeciwko mszycom i przędziorkom i niestety są jednymi z najczęściej występujących szkodników podczas uprawy konopi. Dlatego dobrze posiadać wiedzę na temat pożytecznych owadach które możemy wykorzystać w walce ze szkodnikami takich jak przędziorki i mszyce. W pierwszej kolejności wysuwają się poczciwe biedronki, jako że uwielbiają one zjadać zarówno przędziorki jak i mszyce. Możesz z większą kontrolą i skutecznością wykorzystać drapieżne roztocza z rodziny Phytoseiulus. Wiele dobrze wyposażonych sklepów posiada w swojej ofercie biedronki, roztocza i inne pożyteczne insekty i mikroorganizmy. Niestety, czasem nasze starania nie wystarczają ponieważ owady i tak się zasiedlą. Słuszne kroki będziemy podejmować w zależności od rodzaju insektów, które możemy spotkać. Wymienimy kilka owadów, które najczęściej atakują nasze rośliny i które szczególnie upodobały sobie rośliny konopi.

Przędziorki prawdopodobnie najgorsze ze wszystkich szkodników. Te maleńkie pajączki żywią się sokami roślin, podgryzając liście i składając jaja na ich spodniej stronie. Zostawiają przy tym ślady widoczne gołym okiem. Wyraźnym sygnałem, że przędziorek zaatakował nasze rośliny jest po prostu pajęczyna. Te małe pajączki uwielbiają ciepło I wilgoć.

PrzędziorkiZdjęcie – Przędziorki

Komary podczas uprawy konopi częstym widokiem są komary wręcz wiszące nad naszymi roślinami. Pomimo, że nie są nad wyraz szkodliwe dla naszych krzewów, w mgnieniu oka się rozmnażają i karmią się ich sokiem, co może opóźniać rozwój roślin. Przy tym nie pozostawiają za sobą ani śladu, w odróżnieniu do większości szkodników.

KomaryZdjęcie – Komary

Wciornastki to wąskie, podłużne owady mierzące zwykle 1,2–2,5 mm długości ciała , o bursztynowym, brązowym lub czarnym kolorze. Posiadają skrzydła, co z łatwością pomaga im się przemieszczać z rośliny na roślinę. Wspomniany gatunek jest sprawcą szkód w uprawach, które niosą ze sobą z rośliny na roślinę, mogąc przenosić na nie drobnoustroje chorobotwórcze.

WciornastkiZdjęcie – Wciornastki

Mszyce wysysają sok z roślin, trawiąc go częściowo, a pozostałość wydalają za pomocą syfonów. Ilość pobieranego soku jest bardzo duża, sięgając ⅓ masy owada, ale również kopią tunele w łodygach i gałązkach, opanowując śmiało cały krzak. Często są przyczyną znacznych szkód w uprawach. Przeciw mszycom stosuje się opryskiwanie pestycydami. Naturalnymi wrogami mszyc są biedronka i złotooliwkowe.

MszyceZdjęcie – Mszyce

Mączliki w tym przypadku bardzo łatwe do zidentyfikowania szkodniki. Mączliki są białe lub żółtawe owady zamieszkujące spody liści. Jeśli potrząśniesz roślinką i zobaczysz mnóstwo białych muszek wokół liści, oznacza to, iż bez wątpienia masz do czynienia z plagą mączlika. Ze względu na fakt, iż mączliki składają jaja na spodniej stronie liści, należy je usunąć ręcznie za pomocą specjalnego środka do tego przeznaczonego.

MączlikiZdjęcie – Mączliki

W jaki sposób je zwalczyć?

Najbardziej efektywnym i ekologicznym sposobem na pozbycie się owadów z twojego ogrodu, jest zastosowanie środka owadobójczego, zawierającego w sobie bakterie bacillus thuringiensis (BT). Są one bezpieczne w użyciu i nie wpłyną w żaden sposób na pożyteczne owady. Może skorzystać również na przykład z naturalnych środków odstraszających owady, takie jak olej z miodli indyjskiej, ekstrakt ze złocienia dalmatyńskiego czy nawóz z pokrzywy.

Oceń
[Głosy: 9 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © blog.thc-thc.com - newsy sklepu z nasionami marihuany THC-THC.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.