Przeskocz do treści

Projekt Palikota: Posiadanie 50 g marihuany będzie legalne

Janusz-Palikot-podczas-Marszu-Wolnych-Konopi Janusz Palikot podczas Marszu Wolnych Konopi, Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta W przyszłym tygodniu Ruch Palikota złoży w Sejmie projekt ustawy depenalizującej marihuanę. Posłowie partii Janusza Palikota chcą, by posiadanie do 50 gramów tego miękkiego narkotyku było legalne. Partia podkreśla, że chodzi o legalizację posiadania, a nie produkcji. Politycy RP chcą zalegalizować posiadanie marihuany na własny użytek, a nie produkcję i sprzedaż. Projekt ustawy, która według słów rzecznika Ruchu Andrzeja Rozenka zakłada, że zgodne z prawem byłoby posiadanie do 50 gram "trawki", znajdzie się w Sejmie w przyszłym tygodniu - informuje TVN24.

MWK2014
Janusz Palikot podczas Marszu Wolnych Konopi, Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

W przyszłym tygodniu Ruch Palikota złoży w Sejmie projekt ustawy depenalizującej marihuanę. Posłowie partii Janusza Palikota chcą, by posiadanie do 50 gramów tego miękkiego narkotyku było legalne. Partia podkreśla, że chodzi o legalizację posiadania, a nie produkcji.

Politycy RP chcą zalegalizować posiadanie marihuany na własny użytek, a nie produkcję i sprzedaż. Projekt ustawy, która według słów rzecznika Ruchu Andrzeja Rozenka zakłada, że zgodne z prawem byłoby posiadanie do 50 gram "trawki", znajdzie się w Sejmie w przyszłym tygodniu - informuje TVN24.

RP: Dorównajmy do tych krajów UE, gdzie posiadanie jest legalne

Inicjatywa depenalizacji posiadania tej dość sporej ilości marihuany to wspólny projekt Ruchu Palikota i Inicjatywy Wolne Konopie. Jak podkreśla rzecznik Ruchu Andrzej Rozenek, w tej chwili przyszłą propozycję ustawy regulującej kwestię marihuany przeglądają prawnicy partii. Po zakończeniu ich prac RP złoży projekt u marszałka Sejmu. - Będzie to w przyszłym tygodniu - mówi TVN24.pl Rozenek, według którego legalizacja posiadania maarihuany to krok skierowany do młodzieży, która - mimo zakazów - "trawkę" pali mimo tego, że jest nielegalna. - Chcemy wprowadzić stan, który obecny jest w kilku krajach UE. Tam posiadanie marihuany jest legalne - podkreśla i dodaje, że według szacunków partii minimum 800 tysięcy Polaków żąda depenalizacji "trawki".

Plany RP? Całkowita legalizacja, by państwo zarabiało

Plany Ruchu Palikota sięgają jednak dalej - depenalizacja posiadania marihuany ma być dopiero pierwszym krokiem. W dłuższej perspektywie RP chce jednak całkowicie zalegalizować zarówno jej produkcję, jak i sprzedaż - Skorzysta na tym budżet państwa, do którego będą spływać zyski ze sprzedaży - powiedział tvn24.pl Rozenek i podkreślił, że hasło "sadzić, palić, zalegalizować" jest dla Ruchu Palikota cały czas aktualne.

Ostre polskie prawo antynarkotykowe

Polskie prawo, jeśli chodzi o posiadanie narkotyków, jest dość restrykcyjne. Za posiadanie narkotyków (w tym m.in. marihuany) grozi do trzech lat więzienia, za rozpowszechnianie ich do 10. Tymczasem w części krajów europejskich, m.in. w Czechach, Holandii, Belgii, Portugalii czy Włoszech "trawka" lub jej małe ilości są legalne.

wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep


Ta witryna blog.thc-thc.com wykorzystuje pliki cookies.